Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 10:01

Praca w Holandii a pieniądze – waluta, banki, przelewy – co musisz wiedzieć?

Jeżeli planujesz wyjazd do Holandii, poświęć czas na właściwe przygotowanie. Jedną z najważniejszych spraw związanych z pobytem w obcym kraju są finanse. Aby zaoszczędzić jak najwięcej i nie ponosić zbyt wysokich kosztów, poznaj praktyczne informacje o bankach, przelewach, wymianie walut i płatnościach dla wyjeżdżających do pracy w Holandii.
  • 22.10.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Praca w Holandii a pieniądze – waluta, banki, przelewy – co musisz wiedzieć?

Waluta Holandii

Oficjalną walutą Holandii jest euro. Płatności w euro okażą się najbardziej opłacalne, innych walut raczej nie przyjmuje się w sklepach czy restauracjach. Przed wyjazdem do Holandii w celach zarobkowych, warto wymienić wybraną kwotę w kantorze. Oszczędności w euro przydadzą się na początek, zanim zacznie się zarabiać.

Przelewy z Holandii do Polski – wybierz profesjonalną firmę

Podczas pobytu za granicą często ważna jest możliwość przesyłania pieniędzy do rodziny w kraju albo na polskie konto oszczędnościowe. Chociaż standardowe przekazy bankowe SEPA nie kosztują zbyt wiele, dużo traci się na przewalutowaniu środków. Znacznie lepsze przeliczniki oferują firmy pośredniczące w międzynarodowych przelewach. Opłaty za obsługę operacji są niskie, a pieniądze mogą trafić do odbiorcy nawet w 10 minut. Tani przelew z Holandii do Polski zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-holandii-do-polski. Cała procedura odbywa się przez internet, co okazuje się bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Bankomaty w Holandii

Podstawowym sposobem na uzyskanie gotówki w euro są wypłaty z bankomatów. Wielu turystów chętnie z nich korzysta, dlatego że oferują opłacalne kursy wymiany. Wypłacają zatem pieniądze z karty powiązanej z kontem w polskim banku, a bankomat przelicza środki ze złotówek na euro. Lepszym rozwiązaniem dla osób podejmujących pracę w Holandii okaże się założenie rachunku w jednym z lokalnych banków. Wówczas zarobione euro szybko, a często również bezprowizyjnie, wypłaca się z bankomatów rozlokowanych w wielu punktach.

Banki w Holandii

Jeżeli zamierza się mieszkać i pracować w Holandii, po przyjeździe warto założyć konto bankowe. Pracodawcy chętniej przesyłają wynagrodzenia przelewem, niż wypłacają w gotówce, ponadto, posiadając rachunek, można płacić kartą, korzystać z bankomatów i zlecać przelewy z Holandii do Polski przez internet. Do najpopularniejszych lokalnych banków należą ING Bank, Rabobank i ABN Amro. Do założenia konta potrzebny jest numer SOFI (holenderski odpowiednik NIPu, który uzyskuje się w urzędzie podatkowym), dokument potwierdzający tożsamość, adres korespondencyjny w Holandii, numer telefonu i adres mailowy.

Uwaga na kieszonkowców

Podczas podróży i pobytu za granicą, uważaj na kieszonkowców czekających na nadarzającą się okazję. Już na lotnisku wywieszone są tablice ostrzegające przed drobnymi kradzieżami. Zachowaj czujność. Noś przy sobie niewielkie kwoty gotówki, nie większe niż zamierzasz wydać danego dnia. Pieniądze przechowuj w bezpiecznym miejscu. Używaj bankomatów w miejscach publicznych i nie ujawniaj swojego PIN-u.

Wyjazd do Holandii w celach zarobkowych wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego zapamiętaj powyższe informacje. Dzięki nim unikniesz nieplanowanych wydatków, utraty gotówki i zaoszczędzisz na płatnościach. Będziesz też wiedzieć, jak najtaniej zlecić przelew z Holandii do Polski po korzystnym kursie i jakie formalności konieczne są do założenia konta w miejscowym banku. Posiadając tę wiedzę, można skupić się na zarabianiu, bez obaw o kwestie swoich finansów.

Materiał partnera