Jaką pościel dla dziecka wybrać?

  • 02.07.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jaką pościel dla dziecka wybrać?
W łóżku spędzamy prawie 1/3 naszego życia, a dzieci śpią często dłużej niż dorośli. Nie bez znaczenia jest więc wybór takiej pościeli dziecięcej, by nasza pociecha czuła się w niej komfortowo, a przede wszystkim miała niezakłócony i zdrowy sen. Pościel dla dzieci, którą oferują sklepy, często bogata we wzory i kolory, wykonana jest z różnych materiałów i czasami mamy prawdziwy kłopot z dokonaniem wyboru.

Czym się kierować wybierając pościel dla dziecka?

Wybierając pościel dla dziecka, warto zadbać o to, by była wykonana z tkanin naturalnych, które dają ciepło, ale nie powodują przegrzania. Idealnym materiałem będzie tradycyjna dobrej jakości bawełna, która pozwoli skórze dziecka oddychać. Pościel bawełniana wchłania nadmiar wilgoci, co jest bardzo pożądane, gdy dziecko się spoci. Zimą daje uczucie ciepła, a latem nieco chłodzi. Jest przyjemna w dotyku i łatwa w praniu. Jedyną wadą może być to, że trzeba ją prasować, bo gniecie się. Konieczność ta może być jednak też zaletą, gdyż wysoka temperatura podczas prasowania nada jej miękkości i wyeliminuje ewentualne drobnoustroje, które mogły się zakraść podczas suszenia. Jeśli dziecko jest alergikiem, warto wybierać pościel w jasnych kolorach, żeby wyeliminować ewentualne zagrożenie uczuleniem na barwniki. Dobrze jest, jeśli pościel dziecięca ma zapięcie na zamek błyskawiczny, co zabezpieczy wypełnienie przed wnikaniem do środka roztoczy powodujących uczulenie. Nie bez znaczenia jest również pochodzenie pościeli, gdyż nawet pościel bawełniana może uczulać i szkodzić skórze dziecka, jeśli pochodzi z niesprawdzonych źródeł. Dlatego wybierając pościel dla dzieci, zawsze sprawdzajmy, kim jest producent.

Jaką pościel dziecięcą wybrać i gdzie kupić? 

Pościel dla dzieci, szczególnie ta kolorowa, może zawierać sztuczne i groźne dla zdrowia barwniki. Nigdy nie kupujmy więc pościeli z przypadkowych źródeł od nieznanych producentów. Lepiej poszukać sprawdzone marki, którym można zaufać. Jednym z takich producentów dziecięcej pościeli, która od dwudziestu lat działa na rynku jest polska firma Faro. To ceniony nie tylko w Polsce, ale i za jej granicami producent tekstyliów, specjalizujący się w produkcji pościeli dla dzieci. Firma oferuje najwyższej jakości produkty na licencji takich marek jak Disney, The Smurfs, Marvel i innych. Ich wyroby są trwałe i wykonane z najlepszej jakości surowców, a kolory utrzymują się w niezmienionej postaci nawet po wielu praniach. Dzieci cenią te produkty także za ich bogate wzornictwo, przedstawiające często postacie z ich ulubionych bajek. Kupując pościel dla dziecka od takiego producenta, mamy pewność, że nasze dziecko będzie bezpieczne i zadowolone. Pościele tej firmy można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych, a także internetowych. 

Zakup dobrej jakości pościeli dziecięcej to nie tylko komfort spania, ale prawdziwa inwestycja w zdrowie dziecka. Warto więc czasem zadać sobie trochę trudu i poszukać w sklepach taką, która nie tylko nacieszy oczy, ale też zapewni zdrowy sen naszemu dziecku. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: