Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 00:13

Ubezpieczenie na życie dla studenta - Która oferta jest najlepsza?

Wydawać by się mogło, że studentowi polisa na życie nie jest potrzebna. Jednak taki produkt może przydać się w wielu sytuacjach. Sprawdźmy, co może zyskać student, jak również doktorant dzięki polisie na życie.
  • 15.02.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie na życie dla studenta - Która oferta jest najlepsza?

Czas studiów jest bardzo szczególny – jesteśmy już dorośli, jednak często jest traktowany jako wyjątkowo beztroski okres. Za chwilę mamy rozpocząć pracę oraz podejmować pierwsze poważne decyzje, jak zakładanie rodziny czy zakup mieszkania. Zakup ubezpieczenia na życie może być jednak pierwszą poważną decyzją.


 

Polisa dla studenta – miesięczna opłata

Koszt jest najczęściej argumentem, który ma usprawiedliwić studenta i jego brak zainteresowania ubezpieczeniem na życie.

To bardzo błędne myślenie – ponieważ wiele ofert ubezpieczeniowych posiada naprawdę niskie ceny – zaczynające się od 40 zł miesięcznie (np. Prudential, Nationale Nederlanden). Oznacza to, że niska składka wcale nie pogrąży naszego budżetu.

Cena oczywiście zależna jest od tego – jaką polisę oraz ochronę wybierzemy, jak również od tego – gdzie będziemy ją kupować.

Ochrona ma tutaj duże znaczenie – w ramach składki rzędu 40 zł możemy otrzymać podstawową ofertę ubezpieczeniową o niewysokiej sumie ubezpieczenia. Chcąc rozszerzyć zakres ochrony – możemy kupić odpowiednią umowę dodatkową. W ten sposób zapewnimy sobie ochronę od wypadków komunikacyjnych, zachorowania na nowotwory, inne poważne zachorowania, kontuzji czy pobytu w szpitalu.

Jeśli wybierzemy rozsądnie – koszt nie będzie wygórowany. Ważne jest, by wybrać te rozszerzenia, które rzeczywiście mogą nam się przydać. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem najtańsze ubezpieczenie na życie (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ile-kosztuje-ubezpieczenie-na-zycie/44.html), dzięki któremu z pewnością nie przepłacimy za ubezpieczenie. Umowa dodatkowa nie będzie więc dużym wydatkiem.

Ważne jest przede wszystkim, by ubezpieczenia na życie szukać w dobrym, sprawdzonym źródle. Wchodząc na strony poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych – nie dokonamy rzetelnego porównania ofert, jak również nie dowiemy się o minusach poszczególnych polis na życie.

Dobrze będzie zatem sprawdzać strony, które są w całości dedykowane tematyce ubezpieczeniowej. Na takiej stronie znajdziemy porady o tym, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie, czym się kierować, możemy porównać oferty ze sobą, jak i poznać oceny specjalistów przyznane konkretnym produktom.

Możemy mieć pewność, że ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl będzie dobrą decyzją. Na stronie znajdziemy wiele cennych informacji.


 

Zalety dodatkowej ochrony dla studenta

Ubezpieczenie zdrowotne rodziców przysługuje osobom uczącym się do 26 roku życia. Coraz częściej ta granica wiekowa przesuwa się o parę lat – zmieniamy kierunek, studiujemy kilka kierunków, dodatkowe studia podyplomowe – a często również między maturą, a studiami robimy sobie rok lub dwa przerwy – na podróżowanie lub pracę.

Studenci, którzy ukończyli 26 rok życia mogą skorzystać z darmowego ubezpieczenia zdrowotnego w sytuacji, gdy:

  • są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę;

  • prowadzą własną działalność gospodarczą;

  • posiadają prawo do renty lub emerytury;

  • są bezrobotni i zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Dotyczy to jedynie ochrony zdrowia, co oznacza, że w przypadku poważnego zachorowania, wypadku samochodowego lub nagłej śmierci – nie możemy liczyć na odszkodowanie.

Studia to czas od 3 do 5, a nawet większej liczby lat – możemy w tym czasie ulec wypadkowi, złamań rękę lub podczas rutynowej kontroli u lekarza możemy usłyszeć bardzo poważną diagnozę. Warto więc zabezpieczyć się, zapewniając sobie ochronę w różnych życiowych sytuacjach.

Ponadto, co warto wiedzieć – firmy ubezpieczeniowe oferują oprócz świadczenia finansowego, również inne formy wsparcia:

  • Transport medyczny;

  • Wsparcie psychologa;

  • Dowóz leków;

  • Wizytę domową lekarza lub pielęgniarki;

  • Zorganizowanie rehabilitacji oraz potrzebnego sprzętu.

Uczelnie oferują możliwość zakupu ubezpieczenia NNW, jednak możemy zrobić to sami w swoim zakresie – znajdując ofertę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom, w cenie – którą uznamy za najbardziej korzystną. Wadą polisy zakupionej na uczelni jest fakt, że umowa, a zatem ochrona – trwa jedynie rok. W następnym roku musimy odnawiać umowę.


 

--- Artykuł sponsorowany ---