Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 09:30

Nie przepłacaj za OC, czyli 5 porad na tańszą polisę

Po co przepłacać, skoro można płacić mniej? Tą dewizą warto się kierować podczas każdych zakupów, również przy wyborze obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia OC. Aby ją wcielić w życie, należy jednak mieć świadomość, w jaki sposób obniżyć składkę. Tego dowiesz się z poniższego artykułu, w którym przedstawiamy 5 metod na tańsze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
  • 06.02.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Nie przepłacaj za OC, czyli 5 porad na tańszą polisę

1. Porównuj oferty

Czy wiesz, że OC jest w każdym towarzystwie takie samo? Nie ma znaczenia, gdzie je kupisz, bo i tak dostaniesz identyczną polisę niezależnie od firmy, której ofertę wybierzesz. Dlatego nie warto przywiązywać się do jednego towarzystwa, bo nawet jeśli ostatnio otrzymałeś w nim najniższą składkę, za 12 miesięcy, gdy polisa wygaśnie, lepsza oferta czekać na Ciebie gdzieś indziej. Chcąc mieć pewność, że nie przepłacasz i wybierasz najtańsze OC, należy porównać ceny ubezpieczeń dostępnych na rynku. Można to zrobić na dwa sposoby: we własnym zakresie, korzystając z Internetu, a także u agenta ubezpieczeniowego.

Porównywanie przez Internet jest szybkie, łatwe i wygodne. W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty nie trzeba nawet wstawać z fotela, a cała procedura weryfikacji składek zajmuje kilkanaście minut. Sprawdź ubezpieczenie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl i przekonaj się o tym sam. Jeśli jednak z jakichś powodów nie ufasz technologiom internetowym lub nie potrafisz się w nich odnaleźć, równie skuteczne porównanie wykonasz u agenta ubezpieczeniowego, który dysponuje ofertami różnych towarzystw.

2. Buduj bezszkodową historię ubezpieczeniową

Zbudowanie kilkuletniej historii ubezpieczeniowej bez szkód na koncie pozwala bardzo skutecznie obniżyć składkę, nawet o 60% w porównaniu ze stawką początkową, bo tyle wynosi maksymalny pułap zniżek ubezpieczeniowych za bezszkodową jazdę. W tym celu trzeba być właścicielem auta i wykupić na siebie polisę, a następnie jeździć bezpiecznie, tak aby nie powodować szkód w ruchu drogowym. Każdy wypadek, stłuczka i kolizja z winy kierowcy kończą się bowiem odebraniem części zniżek.

3. Dobierz drugiego właściciela z wysokimi zniżkami

Jeżeli kalkulacja składki jest w Twoim przypadku wyjątkowo niekorzystna z powodu młodego wieku czy braku historii ubezpieczeniowej, warto zastanowić się nad jej obniżeniem poprzez ustanowienie drugiego właściciela auta. Aby ten sposób zadziałał, drugi właściciel powinien wnieść do polisy wysokie składki, które obniżą jej koszt. To rozwiązanie jest skuteczne, ale trzeba pamiętać, że w razie szkody wyrządzone tylko przez jednego właściciela zniżki za bezszkodową jazdę odbierane są również drugiemu właścicielowi.

4. Przemyśl zakup auta

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że marka, model, wersja, rok produkcji, pojemność silnika, stan techniczna, rodzaj i liczba zabezpieczeń, miejsce parkowania, a nawet kolor karoserii auta mają wpływ na wysokość składki? Jeśli chcesz zapłacić jak najmniej, kup spokojny samochód z niewielkim silnikiem i zrezygnuj z szybkich, sportowych modeli, które są wyraźnie droższe w ubezpieczeniu.

5. Opłać składkę od razu

Wielu kierowców zastanawia się, czy skorzystać z rat i opłacić składkę ubezpieczeniową w dwóch albo czterech transzach. Choć pozornie takie rozwiązanie wydaje się korzystne, to naprawdę tanie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl można znaleźć wyłącznie pod warunkiem, że opłaci się je bezpośrednio po zamówieniu polisy. Rozkładając składkę na raty, w efekcie można przepłacić nawet o 20-30% w porównaniu z bazową ceną, co się po prostu nie opłaca. Jeśli więc finanse Ci na to pozwalają, nie rozkładaj OC na raty, tylko opłać niezwłocznie.

--- Artykuł sponsorowany ---