Co warto wiedzieć o zmiękczaczach wody?

  • 22.09.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Co warto wiedzieć o zmiękczaczach wody?
Twarda woda może być nieco kłopotliwa, dlatego najlepszym sposobem na jej usunięcie jest centralny zmiękczacz wody. Oczywiście twarda woda to zjawisko występujące na terenie całego kraju. Jednak wysoki stopień twardości wody może powodować komplikacje, między innymi w działaniu urządzeń AGD, ale także powodować osadzanie się kamienia w kuchni i łazience. Wśród nowoczesnych urządzeń, które są w stanie uzdatnić wodę zdecydowanie zmiękczacze wody są jednymi z najczęściej wybieranych produktów. Pomimo różnego wyglądu oraz wielkości najczęściej działają na tej samej zasadzie. Wykorzystują pewne komponenty, aby dzięki temu pełnić swoją funkcję.

Z czego składają się zmiękczacze wody?

Zmiękczacze wody składają się między innymi ze specjalnie zaprogramowanej głowicy sterującej, złoża filtracyjnego między innymi w postaci żywicy i jonowy wymiennej, a także zbiornika na sól regeneracyjną. Wyróżnia się zmiękczanie wody kompaktowe oraz dwuczęściowe. Zmiękczanie kompaktowe oznacza, że wszelkie elementy składowe są zainstalowane wewnątrz obudowy natomiast modele dwuczęściowe posiadają te dzielne zbiornik na sól, który jest połączony do butli ciśnieniowej wraz z głowicą sterującą. Wówczas potrzebują więcej miejsca, a także nie wyglądają zbyt estetycznie. Jednak to właśnie modele dwuczęściowe znacznie lepiej razem sobie w przypadku większych wartości twardości wody. Polecane są również w przypadku wyższego zużycia wody. Tego typu produkty odnaleźć można na stronie https://oxyshop.pl/zmiekczacze-wody/.

Do czego służą zmiękczacze wody?

Oxyshop oferuje nowoczesne zmiękczacze do wody, które wykorzystują specjalne złoże jonowowymienne, które jest naładowane jonami sodu. W czasie zmiękczania jonowowymiennego zarówno kationy magnezu jak i wapnia odpowiedzialne za twardość wody pozostają wymieniane na kationy sodu, dzięki czemu po zmiękczeniu woda zyskuje jony sodu, które są w podobnej ilości do wcześniejszych jonów magnezu i wapnia. To właśnie jony wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za od wartości wody zostają usuwane w procesie zmiękczania.

Przez to działanie woda nie tworzy osadów, nie odkłada się kamień, a tym samym nie niszczą się instalacje i urządzenia domowe. Miękka woda przynosi bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim można zredukować koszty ogrzewania nawet o 20%, co wynika z wyższej ochrony urządzeń grzewczych oraz instalacji przed gromadzeniem się kamienia kotłowego. Korzyści można zauważyć także na swojej skórze, które stanie się bardziej gładka i zdrowa, gdyż nie będzie narażona na wysokie ilości detergentów.


Kiedy należy z nich korzystać?

Zmiękczacz wody sprawdzi się doskonale w każdym gospodarstwie domowym, gdyż na terenie Polski mamy do czynienia z wysoką twardością wody. Aby zatem wanna, kabina prysznicowa oraz baterie były chronione przed gromadzącym się osadem z kamienia warto wykorzystać zmiękczacz. Miękka woda nie powoduje gromadzenia się kamienia oraz zacieków. Tym samym sprawia, że sprzątanie i mycie staje się dużo bardziej efektywny oraz proste. W takiej sytuacji zmniejsza się również zużycie chemicznych środków do czyszczenia nawet o 60%. Natomiast wyprane tkaniny pozostają pachnące oraz bardzo miękkie w dotyku.

Miękka woda ma za tym pozytywny wpływ na przebieg procesów czyszczenia, a jednocześnie jest dużo bardziej bezpieczne i korzystne dla tkanin, a w szczególności naturalnych materiałów. Dzięki miękkiej wodzie wszystkie urządzenia AGD zostanie chronione przed szybszym zniszczeniem. Tym samym zwiększenie wody przynosi bardzo wiele korzyści, jednak należy zawsze pamiętać, że zmiękczona woda jest zupełnie inna aniżeli woda twarda. Przede wszystkim powoduje większe pienienie się środków i detergentów. Tym samym należy używać zarówno mniejszości kosmetyków jak i detergentów czyszczących.

Gdzie kupić wysokiej jakości zmiękczacz?

Wysokiej jakości zmiękczacz wody powinien posiadać dodatkową regulację twardości wody, aby dzięki temu móc indywidualnie dostosować twardość wody do własnych potrzeb oraz wymogów instalacji hydraulicznej. Najczęściej dobrej jakości zmiękczacz można kupić w renomowanych sklepach ze sprzętem domowym, ale także można skorzystać ze sklepów internetowych.

Sieć internetowa daje bardzo duże możliwości, gdyż można z łatwością przeglądać oferty różnych producentów, a ponadto zamówić urządzenie do własnego domu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: