Jak znaleźć pracę za granicą i się nie zawieść na miejscu?

  • 20.06.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć pracę za granicą i się nie zawieść na miejscu?
Poszukiwania zatrudnienia za granicą wbrew pozorom mogą okazać się sporym wyzwaniem. Natłok informacji sprawia niekiedy, że znalezione oferty poddajemy dogłębnej analizie, przez co w ostateczności nie potrafimy podjąć ostatecznej decyzji. Doskonale to rozumiemy – praca za granicą powinna zostać dobrze przemyślana, w związku z czym postanowiliśmy przygotować dla was krótki poradnik. Sprawdźcie, gdzie szukać pracy za granicą i na co w szczególności uważać.

Praca za granicą – przygotuj CV

Praca za granicą, oprócz wysokich zarobków i możliwości poszerzenia własnych horyzontów, wiążę się także z koniecznością zmiany dotychczasowego miejsca zamieszkania. Zanim jednak będzie mogło to mieć miejsce, każda osoba zainteresowana podjęciem zatrudnienia u naszych sąsiadów, powinna określić swoje oczekiwania i na tej podstawie stworzyć CV. Dobrze przemyślane CV to klucz do sukcesu, zwłaszcza jeśli poszukujecie pracy, która wymaga od was odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Wówczas w dokumencie powinny znaleźć się wszelkie informacje dotyczące posiadanego doświadczenia oraz kompetencji. Warto także zaznaczyć, jakiej pracy poszukujecie. Niestety nagminnie zdarza się, że potencjalni kandydaci na stanowisko umieszczają w CV nadmiar informacji, przez co pracodawca nie ma pewności co do ich potrzeb czy zainteresowań. Wówczas o wiele łatwiej będzie wam poszukiwać zatrudnienia i kto wie – być może niebawem znajdziecie wymarzoną pracę. O czym jeszcze pamiętać, szukając pracy za granicą?

Gdzie szukać pracy za granicą?

Poszukiwanie pracy wymaga od kandydatów znajomości rynku – to fakt! Dobrze byłoby również zastanowić się, jaki charakter zatrudnienia was w szczególności interesuje i dopiero wtedy wysłać gotowe CV. Gdzie najlepiej szukać pracy u naszych sąsiadów? Jako że rynek zagraniczny rządzi się swoimi prawami, tym samym z łatwością można paść ofiarą pracodawcy oszusta, najlepszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy pośredniczącej agencji zatrudnienia. Wiemy jednak, że pośrednicy na przestrzeni ostatnich lat raczej nie cieszyli się zbyt dobrymi opiniami. Istnieje kilka sposobów, by na własną rękę sprawdzić autentyczność wybranego pośrednika. Co mamy na myśli? Pośrednicząca agencja pracy musi zostać bezwzględnie zarejestrowana w KRS i posiadać certyfikat wydany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, by można było mówić o legalności jej działania na rynku. Warto także poprosić pośrednika o okazanie do wglądu dokumentacji. Pamiętajcie, że poszukiwania pracy za granicą mogą wiązać się z ryzykiem, jakim jest konieczność podjęcia zatrudnienia na czarno, a tego wolicie raczej uniknąć. Zajrzyj na stronę agencji LAXO Care – https://laxocare.pl/oferty/ – i znajdź oferty pracy jako opiekunka osób starszych.

W trakcie poszukiwania zatrudnienia dobrze jest wykorzystać moc Internetu. Nie chodzi nam o szukanie ofert na popularnych serwisach, a zaś o zasięgnięcie opinii wśród byłych pracowników. Na Facebooku bez problemu znajdziecie grupy zrzeszające Polaków na emigracji. Publikacja postu zajmie wam kilka minut, a zebrane informacje ułatwią wam podjęcie najlepszej decyzji.

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę?

Oferty pracy w Niemczech, Holandii czy Wielkiej Brytanii brzmią bardzo zachęcająco. Nic więc dziwnego, że z roku na roku wzrasta odsetek Polaków decydujących się na podjęcie zatrudnienia. Nie zapominajcie jednak, że czekać was będą nowe wyzwania i obowiązki. Oprócz umiejętności językowych warto też pomyśleć o przygotowaniu wstępnego planu, co pozwoli wam w krótkim czasie zaaklimatyzować się na miejscu. Jeszcze przed samym wyjazdem stwórzcie spis najważniejszych numerów i adresów. Kwestiami formalnymi zajmie się natomiast pośrednicząca agencja zatrudnienia. Wskazane jest, aby jednak wcześniej sprawdzić ważność dokumentów i przygotować certyfikaty potwierdzające wasze umiejętności czy kwalifikacje zawodowe. Wówczas będziecie mogli ze spokojną głową wyjechać za granicę i rozpocząć pierwsze zlecenie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: