Bogatynia: zatrzymany po pościgu

  • 15.09.2022, 09:25
Bogatynia: zatrzymany po pościgu
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Nissan. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierował pomimo sądowego zakazu, pojazdem bez obowiązkowego ubezpieczenia i przeglądu technicznego. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania i miał przy sobie narkotyki. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Bogatyni podczas służby na terenie miasta zauważyli pojazd marki Nissan, którego kierujący na ich widok znacznie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, zaczął uciekać. Po wjechaniu na drogę szutrową nadjeżdżający kombajn uniemożliwił mu przejazd. Wtedy kierujący wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany.

Uciekinierem okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami wszelkich kategorii oraz był poszukiwany przez organy ścigania. Natomiast pojazd którym się poruszał nie miał obowiązkowego ubezpieczenia, ani przeglądu technicznego. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli u kierujacego woreczek strunowy z metamfetaminą.

Zatrzymany trafił do zgorzeleckiej komendy, a pojazd został zholowany na policyjny parking.

Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

źródło: KPP w Zgorzelcu

 

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe