Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 16:21
Reklama

Call for Entries: nabór filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych na 20. Nyski Festiwal Filmowy

W dniach 23-28 maja 2023 roku odbędzie się 20. edycja Nyskiego Festiwalu Filmowego na styku trzech granic Polski, Czech i Niemiec. W tym jubileuszowym roku organizatorzy i organizatorki festiwalu ze stowarzyszenia Kunstbauerkino w Großhennersdorf czekają na zgłoszenia do konkursu w kategoriach filmu fabularnego, krótkometrażowego i dokumentalnego. Na zwycięzców konkursu czeka w sumie jedenaście Nyskich Ryb - statuetek festiwalowych - oraz blisko 24.000 euro nagrody pieniężnej. Oprócz nagród za najlepszy film w każdej z wyżej wymienionych kategorii oraz ulubionego filmu publiczności, statuetki przyznane zostaną także m.in. za najlepszą kreację aktorską, najlepszy scenariusz i najlepszą scenografię. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda specjalna dla jednego filmu wybranego z całego programu festiwalu, którego tematyka poświęcona jest zrozumieniu sąsiedztwa Polski, Czech i Niemiec.
Call for Entries: nabór filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych na 20. Nyski Festiwal Filmowy

Do konkursu 20. Nyskiego Festiwalu Filmowego dopuszczone są produkcje z lat 2022 i 2023, które zostały wyprodukowane lub koprodukowane w co najmniej jednym z trzech sąsiadujących ze sobą krajów - Niemczech, Polsce i Czechach. Termin wszystkich zgłoszeń upływa 31 grudnia 2022 r. Wybór filmów nastąpi do połowy kwietnia 2023 r.


Żywa Europa na styku trzech granic nad Nysą

Corocznie w maju, od 2004 roku Nyski Festiwal Filmowy prezentuje na styku trzech granic Polski, Czech i Niemiec aktualne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. To, co wyróżnia Nyski Festiwal Filmowy, to jego wszechstronny i trójnarodowy charakter. Pokazy filmów odbywają się w blisko dwudziestu różnych miejscach położnych w sąsiedztwie rzeki Nysy. Festiwal stanowi kulturowy pomost dla fanów i fanek filmu i kin artystycznych z trzech sąsiednich krajów. Co roku festiwal filmowy rzuca filmowe spojrzenie na relacje między mieszkańcami Europy Wschodniej, ukazując je z perspektywy przeszłości i teraźniejszości. Oprócz trzech konkursów i różnych cykli filmowych w transgranicznym programie festiwalu znajdują się także wydarzenia dodatkowe, takie jak koncerty, wieczorki literackie, wystawy i imprezy. Cykl filmowy Fokus 20. edycji festiwalu pod tytułem „Post Sovjet Union“ będzie skupiał się na tematyce społecznej i politycznej spuścizny po byłym Związku Radzieckim.


Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są online na stronie https://www.neissefilmfestival.net/pl/start
Zgłoszenia przyjmujemy również za pośrednictwem strony www.filmfreeway.com/neissefilmfestival

 


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Lublin

Ciśnienie: 991 hPa
Wiatr: 24 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 08.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 06.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 07.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama