Areszt dla recydywisty

  • 08.08.2022, 08:58
Areszt dla recydywisty
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 30-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w Bogatyni. Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy. Analiza prowadzonych postępowań oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego łącznie dziewięć zarzutów. Sześć dotyczyło kradzieży, dwa kradzieży rozbójniczej i jeden posiadania środków psychotropowych. Mężczyzna ma na swoim koncie wyroki za podobne przestępstwa, za które odbył kary więzienia, dlatego teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej do jakiego doszło w jednej z drogerii na terenie miasta. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca zabrał szczoteczkę do zębów i wymienne końcówki o łącznej wartości ponad 300 zł. Zauważony przez pracownika ochrony nie chciał zwrócić skradzionego towaru, zaczął szarpać i odpychać ochroniarza jednocześnie mu grożąc. Złodziejowi udało się uciec.

Wyjaśnianiem okoliczności przestępstwa i ustaleniem tożsamości mężczyzny zajęli się bogatyńscy kryminalni. Analizując zebrane w sprawie materiały wytypowali i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna znany był funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności. Dodatkowo analiza prowadzonych postępowań i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu łącznie dziewięciu zarzutów. Sześć dotyczyło kradzieży sklepowych, gdzie podejrzany dokonał zabory mienia o łącznej wartości prawie 10 000 zł. Podejrzany usłyszał również zarzut za posiadanie środków psychotropowych. Dwa z zarzutów dotyczyło dotyczył kradzieży rozbójniczych.

Zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, za które odbył kary więzienia, dlatego działając w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec 30-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe