Pomagał przy kradzieży, grozi mu nawet 10 lat więzienia

  • 20.07.2022, 08:39
Pomagał przy kradzieży, grozi mu nawet 10 lat więzienia
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego podejrzany o pomoc w kradzieży pieniędzy z jednej z hurtowni na terenie Zgorzelca. Sprawcy po uprzednim włamaniu ukradli ponad 54 000 zł. Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu została powiadomiono o włamaniu do jednej z hurtowni na terenie Zgorzelca i kradzież pieniędzy w kwocie ponad 54 000 zł. W wyniku podjętych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o udział w tym przestępstwie. Dodatkowo w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z krystaliczną substancją.

Zatrzymany trafił do zgorzeleckiej komendy. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to metamfetamina.

Na podstawie zebranych dowodów 31-latek usłyszał zarzuty za posiadanie środków psychotropowych oraz pomocnictwo do kradzieży z włamaniem.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze dalej prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie pozostałych osób mających związek z tym przestępstwem.

Przypominamy, że za pomocnictwo, odpowiada ten kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.

Karę za pomocnictwo sąd wymierza w granicach przewidzianych dla sprawstwa. Pomocnik odpowiada w granicach swojej umyślności niezależnie od odpowiedzialności sprawcy.

źródło: KPP w Zgorzelcu

 

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe