Straż Graniczna i KAS przechwyciły nielegalne wyroby tytoniowe w Sieniawce

  • 18.07.2022, 11:10
Straż Graniczna i KAS przechwyciły nielegalne wyroby tytoniowe w Sieniawce Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach oraz dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce. Skontrolowali też mieszkanie i samochód mężczyzny podejrzanego o nielegalny handel papierosami.

Wyroby tytoniowe ukryte w śmieciach

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach oraz dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej  podczas wykonywania czynności służbowych skontrolowali targowisko w Sieniawce. Ujawnili tam 7 kg tytoniu oraz 39 060 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Znalezione wyroby tytoniowe były ukryte pod stertą desek oraz w zepsutym sprzęcie AGD.
Łączna wartość wyrobów tytoniowych wyniosła 34 454 zł. Ze sprzedaży nielegalnego tytoniu i papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego 42 642 zł.

Nielegalne papierosy i tytoń w bagażniku

Kontynuując działania kontrolne na targowisku w Sieniawce funkcjonariusze przeszukali mieszkanie oraz znajdujący się na parkingu samochód osobowy, gdzie w bagażniku znaleźli kolejne nielegalne papierosy i tytoń, ponad 11 400 sztuk papierosów i 10 kg tytoniu.
Przeszukiwany mężczyzna, który był podejrzany o nielegalny handel, przyznał się do winy. Łączna wartość ujawnionych wszystkich wyrobów tytoniowych wyniosła ponad 65 tys. zł.

źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe