Więcej drzew

  • 11.05.2022, 12:13
Więcej drzew
Dwa tysiące drzew posadzili uczniowie z Bogatyni i ze Zgorzelca oraz pracownicy kompleksu Turów w Mikułowej. To wspólna akcja PGE i Lasów Państwowych. Nie pierwsza i nie ostatnia.

Jeden z kwietniowych dni uczniowie spędzili nie w szkolnych ławach a w lesie, ucząc się w terenie. W ruch poszły łopaty, szpadle, wiadra i mnóstwo sadzonek szlachetnego buka. Każdy z uczniów posadził przynajmniej kilka drzew. Pomagali im pracownicy Kompleksu Turów, a całość odbyła się pod czujnym okiem leśniczych z Nadleśnictwa Pieńsk. Praca nie była trudna ale wymagająca. Wszystko poszło dość szybko a na uczniów po zakończeniu sadzenia czekało ognisko i kiełbaski. Jak mówiła jedna z uczennic z Bogatyni to taka lekcja biologii i geografii w jednym, ciekawsza, bo w terenie. W akcji „Lasy Pełne Energii” wzięło udział ok. 100 osób, w tym pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów na czele z dyrektorem Elektrowni Turów, Oktawianem Leśniewskim, a także młodzież z klas patronackich PGE z Bogatyni i Zgorzelca, klasa sportowa ze Szkoły Podstawowej nr 5. w Zgorzelcu oraz Stanisław Heliński i Mateusz Stawiak - zawodnicy koszykarskiego klubu PGE Turów Zgorzelec. Dzięki wspólnej pracy, las w okolicy miejscowości Mikułowa w gminie Sulików wzbogacił się o 2000 młodych sadzonek buków.

- Warto pamiętać, że w PGE GiEK lasy sadzimy nie tylko od święta, ale również w ramach bieżącej rekultywacji terenów pogórniczych w Bełchatowie i Turowie, gdzie do tej pory posadziliśmy łącznie ok. 47 milionów drzew – dodaje Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

W ciągu 22 lat w programie udział wzięło blisko 25 tysięcy osób, które posadziły wspólnie ponad 600 tysięcy drzew (głównie sosen, świerków i dębów) w 35 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Program Lasy Pełne Energii, realizowany od 2000 roku, to jeden z najważniejszych programów Grupy PGE w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego celem jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych, odbudowa drzewostanu w polskich lasach, czynna ochrona przyrody oraz edukacja przyrodnicza i ekologiczna. Formuła programu zakłada również realizację działań i projektów z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej we współpracy z instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w ochronę środowiska naturalnego, a także wspieranie parków narodowych, obszarów chronionych i pomników przyrody.

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe