Pijany przewoził skradzioną kostkę brukową

  • 10.05.2022, 14:26 (aktualizacja 10.05.2022, 14:27)
Pijany przewoził skradzioną kostkę brukową KPP w Zgorzelcu
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Jak się okazało 25-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo w bagażniku przewoził skradzioną kostkę brukową. Mężczyzna za kradzież cudzego mienia został ukarany mandatem, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Zgorzelec zauważyli pojazd marki Volkswagen, który miał otwarty bagażnik z którego wystawała paleta z kostką brukową. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej.

Podczas podjętych czynności okazało się, że kostka została skradziona z pobliskiego placu. Funkcjonariusze ustalili właściciela skradzionego mienia, który jego wartość wycenił na 300 zł. Dodatkowo od kierującego policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

25-latek za kradzież cudzego mienia został ukarany mandatem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu oprócz punktów karnych, grzywny i zakazu kierowania pojazdami, do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe