Czeska minister o Turowie

  • 14.01.2022, 13:12
Czeska minister o Turowie facebook.com/libereckraj
Nowa minister środowiska Anna Hubáčková odwiedziła w czwartek Uhelną i Hradek. Spotkała się z mieszkańcami oraz z władzami lokalnymi.

Potwierdziła na Trójstyku chęć współpracy i rozwiązania konfliktu polsko - czeskiego zaznaczając jednak ochronę interesów obywateli Czech. Minister dodała, że chce aby w umowie polsko – czeskiej zostały zawarte postulaty takie jak monitorowanie wód, powietrza, przygotowanie walu ziemnego oraz kontrola osiadania. Zaznaczyła także że pieniądze , które strona polska miałaby wypłacić i które znajda się w umowie trafią do gmin dotkniętych problemem braku wody.

W spotkaniu w Hradku uczestniczył tez senator i burmistrza Chrastavy Michael Canov, który dodał: „Mam nadzieję, że podpisanie umowy zostanie zakończone. Przyniesie to korzyści zarówno gminom po stronie czeskiej, jak i Polsce”.

Jak pisze czeski dziennik „Idnes” mieszkańcy Uhelnej oczekują znacznie bardziej stanowczych zapisów w umowie. Jak będzie ostatecznie być może przekonamy się już 18 stycznia, na ten dzień zaplanowano spotkanie obu pań minister polskiej i czeskiej.

Przypomnijmy, że w grudniu Richarda Brabca zastąpiła nowa minister, która jeszcze w grudniu spotkała się z polskim odpowiednikiem Anną Moskwą.

 

 

Link do artykułu iDnes.cz

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe