Kierował pomimo 6 sądowych zakazów i 6 decyzji o cofnięciu uprawnień

  • 12.01.2022, 08:47
Kierował pomimo 6 sądowych zakazów i 6 decyzji o cofnięciu uprawnień
Zgorzeleccy policjanci podczas służby na terenie gminy Zgorzelec zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma 6 czynnych zakazów kierowania pojazdami wydanych przez sąd. Dodatkowo starosta wydał wobec niego 6 decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Wobec kierujących, którzy popełnili przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, np. prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu, sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą te zakazy i wsiadają za kierownicę.

Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który wczoraj został zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Zgorzelec. Wobec mężczyzny oprócz 6 czynnych sądowych zakazów, starosta wydał 6 decyzji o cofnięciu uprawnień.

Teraz kierujący pojazdem marki Seat za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe