Kierował pomimo 6 sądowych zakazów i 6 decyzji o cofnięciu uprawnień – został dwukrotnie zatrzymany przez policjantów jednej doby w Bogatyni

  • 25.11.2021, 14:23
Kierował pomimo 6 sądowych zakazów i 6 decyzji o cofnięciu uprawnień –…
Wobec kierujących, którzy popełnili przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, np. prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu, sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą te zakazy i wsiadają za kierownicę. Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który wczoraj został dwukrotnie zatrzymany przez policjantów na terenie Bogatyni. Wobec mężczyzny oprócz 6 czynnych sądowych zakazów, starosta wydał 6 decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz kierujący pojazdem marki Ford za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Policjanci minionej doby zatrzymali 4 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo sądowych zakazów. Rekordzistą był 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który dwukrotnie został zatrzymany prowadząc pojazd marki Ford. Oprócz sądowego zakazu, starosta wydał wobec niego 6 decyzji o cofnięciu uprawnień.

Kolejnym nieodpowiedzialny kierującym okazał się 24-latek, który oprócz zakazu prowadzenia pojazdów był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 2 lat, 8 miesięcy i 10 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok w sprawie niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu.

Teraz zatrzymanym za popełnienie przestępstwa opisanego w art. 244 kodeksu karnego grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe