Dwa pojazdy o wartości prawie 500 000 zł odzyskane przez zgorzeleckich policjantów

  • 15.11.2021, 13:45 (aktualizacja 15.11.2021, 13:46)
Dwa pojazdy o wartości prawie 500 000 zł odzyskane przez zgorzeleckich…
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy na podstawie uzyskanych informacji na jednym z parkingów w powiecie odzyskali dwa pojazdy. Samochody pochodziły z kradzieży z terenu Wielkiej Brytanii, a przewożone były w naczepie ciężarówki. 33-letni kierowca został zatrzymany, a odzyskane mienie o łącznej wartości prawie 500 000 zł zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu uzyskali informację, że w jednym z samochodów ciężarowych zaparkowanych na parkingu przy jednej z stacji paliw w powiecie mogą znajdować się kradzione pojazdy. Funkcjonariusze w ramach podjętych czynności zatrzymali 33-letniego kierującego zestawem ciężarowym. Jak się okazało w przestrzeni ładunkowej przewoził dwa samochody, jeden marki Land Rover, drugi marki Seat. Oba pochodziły z kradzieży z terenu Wielkiej Brytanii.

Pojazdy o łącznej wartości niemal 500 000 zł zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do dalszych czynności procesowych. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował policyjny dozór.

Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy oraz zatrzymania osób mających związek z kradzieżą pojazdów.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe