Przemycał kokainę, tabletki ekstazy, marihuanę i haszysz - grozi mu 10 lat więzienia

  • 05.10.2021, 14:09
Przemycał kokainę, tabletki ekstazy, marihuanę i haszysz - grozi mu 10… KPP w Zgorzelcu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami z Wrocławia i Poznania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt narkotyków. Miał przy sobie niemal 100 gramów kokainy, tabletki ekstazy, marihuanę i haszysz. Mężczyźnie za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

W walce z przestępczością narkotykową specjalizują się głównie powołane do tego celu zespoły. Ci funkcjonariusze działając operacyjnie zdobywają wiele informacji w tej tematyce. Niejednokrotnie ich wiedza o działalności w narkobiznesie wykracza poza rejon działania jednostki, dlatego kryminalni z różnych województw wymieniają się informacjami, a często również łączą swoje siły we wspólnych akcjach. Tak było i tym razem na terenie Zgorzelca. Realizacją tej sprawy zajęli się tamtejsi kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W wyniku podjetych działań na zgorzeleckim odcinku autostrady A4 zatrzymany został 28-letni mężczyzna poruszający się pojazdem marki Opel. Podczas przeszukania policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków. Wśród zabezpieczonych substancji było niemal 100 gramów kokainy, tabletki ekstazy, marihuana i haszysz. Znalezione środki zostały skierowane do laboratorium do szczegółowego badania, a mężczyzna przetransportowany do jednostki, gdzie wykonano niezbędne czynności.

Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe