PGE GiEK sponsorem Parady Rowerów w Jeleniej Górze

  • 06.09.2021, 08:57
  • PGE
PGE GiEK sponsorem Parady Rowerów w Jeleniej Górze
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, już po raz piąty wsparła organizację 21. Parady Rowerów. Wydarzenie, które od lat jest letnią atrakcją regionu jeleniogórskiego, przyciągnęło ponad 1000 uczestników.

Spółka PGE GiEK od lat aktywnie angażuje się w życie lokalnych społeczności oraz wpiera różnego rodzaju działania, m. in. z obszaru kultury fizycznej i sportu. Dobrym przykładem takich działań jest jeleniogórskie wydarzenie o charakterze rekreacyjno-sportowym, promujące jazdę na rowerze, zdrowy styl życia i wspólny, rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu.

– Wspieramy cenne inicjatywy sportowe na ternach, gdzie prowadzimy swoją działalność,
a  aktywność sportowa mieszkańców jest nam szczególnie bliska
– mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – Grupa PGE od wielu lat aktywnie włącza się w liczne inicjatywy sportowe, również te amatorskie. Jeleniogórska Parada Rowerów idealnie wpisuje się w naszą ideę propagowania zdrowego stylu życia
i aktywności sportowej, dlatego jesteśmy dumni, że już od pięciu lat możemy być częścią tego ważnego dla regionu wydarzenia
sportowego – dodaje prezes.

Tegoroczna Parada Rowerów zgromadziła ponad 1000 osób z Dolnego Śląska. Rozpoczęła się na jeleniogórskim Placu Ratuszowym, a meta została zlokalizowana na placu przy ulicy Wiłkomirskiego, na którym odbyła się wystawa produktów regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” oraz festyn rodzinny połączony z atrakcjami dla najmłodszych uczestników Parady.

  Tym razem zaproponowaliśmy nową, 18-kilometrową trasę, którą uczestnicy pokonali tworząc widowiskowy, zielony, rozciągnięty na kilkaset metrów peleton. Zawodnikom dopisała pogoda. Już dziś serdecznie zapraszam na kolejną Rowerową Paradę w pięknej Jeleniej Górze – mówi Dariusz Maląg, organizator imprezy.

PGE

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe