„Odpalą” wieś na basenie

  • 20.08.2021, 10:48 (aktualizacja 20.08.2021, 11:59)
  • red
„Odpalą” wieś na basenie
Zarośnięty i nieużywany przez ponad 30 lat basen w Opolnie - Zdroju został wyczyszczony i ponownie będzie służył mieszkańcom, nie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem, będzie to oryginalny i nowatorski pomysł mieszkańców wsi. Jaki? Warto się wybrać w sobotę i zobaczyć

O godz. 20.00 w sobotę, po długiej i ciężkiej pracy związanej z czyszczeniem basenu, mieszkańcy Opolna – Zdroju i Stowarzyszenie „Na Trójstyku” zapraszają wszystkich chętnych na podsumowanie warsztatów pn. ”Opolno Zdrój - miejsce odkrywane na nowo” Projekt realizowany w okresie letnim przy udziale animatorów kultury, mieszkańców i przyjaciół Opolna.

W pierwszej fazie projektu głównym celem było odkrywanie ukształtowania przestrzeni wsi poprzez prace z dawnymi mapami, fotografiami oraz spacery studyjne. Ten etap dedykowany był warsztatom z dziećmi, młodzieżą i seniorami, od których młodsze pokolenie usłyszało ciekawe świadectwa historii.

Drugi etap polegał na lepieniu z gliny domów znajdujących się na terenie miejscowości.

Działania trwały ok. 3 miesiące, w plenerowej pracowni urządzonej przy wiejskiej świetlicy.

Efektem finalnym projektu będzie prezentacja wspólnej pracy na utworzonej makiecie wsi odwzorowującej obecny układ ruralistyczny. Prezentacja wsi w miniaturze (podświetlone domki) będzie miała miejsce w niecce oczyszczonego przez mieszkańców basenu kąpielowego  w Opolnie. To miejsce również odkryte zostanie na nowo.

Projekt realizowany dzięki finansowemu wsparciu firmy ZKLASTER Zgorzelecki oraz Miasta i Gminy Bogatynia oraz pomocy Sołectwa i Stowarzyszenia DOM KOŁODZIEJA.

Odpalenie” wsi w miniaturze odbędzie się  21 sierpnia b.r. (sobota) o godz. 20.00  (basen w Opolnie)

red

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe