Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 19:59
Reklama

Milion dolnoślązaków zaszczepionych

Ponad 50% mieszkańców Dolnego Śląska przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19
  • Źródło: UMWD
Milion dolnoślązaków zaszczepionych

Szczepienia przeciw COVID-19 to najlepsza i najskuteczniejsze działanie umożliwiające realną walkę z pandemią koronawirusa. Tylko szczepienie pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść przez zakażenie. W województwie dolnośląskim I dawkę szczepionki przyjęło już ponad 50% mieszkańców naszego województwa. W pełni zaszczepionych jest już ponad milion Dolnoślązaków.

Aby osiągnąć odporność populacyjną, zaszczepić powinno się jak najwięcej osób. Dla różnych szczepionek podaje się różny odsetek zaszczepionych pozwalający na ochronę pozostałych osób, które nie mogły się zaszczepić. Przyjmuje się, że powyżej 80% zaszczepionych osób w populacji będzie stanowić kokon ochronny dla niezaszczepionych.

Konkurs gmina na medal - 100 tys. zł dla pierwszych 500 gmin

W ramach kampanii profrekwencyjnej rząd angażuje gminy w całej Polsce, uruchamiając konkurs z licznymi nagrodami finansowymi. Przykładowo w konkursie „Gmina na medal” 500 gmin, które osiągną poziom zaszczepiania na poziomie minimum 67 proc. mieszkańców mają szansę na nagrodę w wysokości 100 tys. złotych. Zwycięskie gminy będą mogły przeznaczyć nagrody na dowolny cel dotyczący przeciwdziałania pandemii. Obecnie na Dolnym Śląsku największą szansę na nagrodę ma gmina Wrocław, która zajmuje 4 miejsce. Kolejne gminy z województwa dolnośląskiego to: gmina wiejska Kobierzyce (44), gmina wiejska Długołęka (64), gmina miejska Szczawno-Zdrój oraz miejsko-wiejska gmina Siechnice (79).

Szczepienia w poszczególnych grupach wiekowych

Na Dolnym Śląsku I dawkę szczepionki przyjęło ponad 80% osób z grupy wiekowej 70+, prawie 70% osób w wieku 60-69 lat, ponad 50% w wieku 40 – 59 lat i prawie 45% osób powyżej dwudziestego roku życia, ale nie starszych niż 39 lat. Wśród najmłodszych (12-19 lat) pierwszą dawkę przyjęło prawie 30% osób.

Poniżej prezentacja danych dotyczących szczepień w danych grupach wiekowych w pięciu najlepszych gminach na terenie Dolnego Śląska.

Grupa wiekowa 12 – 19 lat:

gmina Wrocław, gmina Kobierzyce, gmina Siechnice, gmina Długołęka, gmina Kąty Wrocławskie;

Grupa wiekowa 20 – 39 lat:

gmina Wrocław, gmina Kobierzyce, gmina Siechnice, gmina Długołęka, gmina Czernica;

 

Grupa wiekowa 40 – 59 lat:

gmina Wrocław, gmina Kobierzyce, gmina Siechnice, gmina Długołęka, gmina Czernica;

Grupa wiekowa 60 – 69 lat:

gmina Zagrodno, gmina Kobierzyce, gmina Chojnów, gmina Długołęka, gmina Siekierczyn;

Grupa 70+:

gmina Karpacz, gmina Mietków, gmina Wądroże Wielkie, gmina Głogów, gmina Złotoryja;


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 7°CMiasto: Lublin

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
News will be here
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 08.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 06.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 07.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama