Wędrówki. fotografie Jacka Jaśko

  • 16.07.2021, 09:32
Wędrówki. fotografie Jacka Jaśko
Muzeum Śląskie i Muzeum Fotografii w Görlitz zapraszają na wystawę fotografii Jacka Jaśko „Wędrówki”, której motywem przewodnim są Karkonosze i Kopaniec.

Wystawa Wędrówki to wybór czarno-białych fotografii Jacka Jaśko, artysty fotografika zaliczanego do nurtu tzw. Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, której liderami byli wybitni polscy fotografowie współcześni - Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki.

Karkonosze i malowniczy Kopaniec (dawniej Seifershau) u podnóża Gór Izerskich i Karkonoszy, który przez 20 lat był małą ojczyzną artysty, inspirowały, kształtowały jego wrażliwość i pomogły odnaleźć własną fotograficzną ścieżkę. To właśnie one są motywem przewodnim wystawy Wędrówki zorganizowanej przez referat ds. kultury Śląska Muzeum Śląskiego w Görlitz, która od 22 do 31 lipca będzie prezentowana w görlitzkim Muzeum Fotografii przy Löbauer Str. 7.

Wystawie towarzyszy polsko-niemiecki katalog (72 strony w miękkiej oprawie, w formacie 21x21 cm, w cenie 8 EUR) z komentarzem autorskim artysty, tekstem kuratorskim Romy Czimmernings oraz wstępem Agnieszki Bormann. Katalog zawiera duży wybór prezentowanych na wystawie fotografii i jest do nabycia w Muzeum Śląskim, w Muzeum Fotografii oraz online na stronie Publikacje: Schlesisches Museum zu Görlitz (schlesisches-museum.de) oraz mailowo [email protected].

 

Jacek Jaśko, artysta urodzony w 1955 r. w Jeleniej Górze, wychowany w górach, w których przez lata poszukiwał „swojej“ fotografii. Krytycy wiążą go ze zjawiskiem określanym Jeleniogórską Szkolą Fotografii, której liderami byli wybitni polscy fotografowie współcześni Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki. Odbierając świat intuicyjnie, artysta swobodnie dobiera motywy tworząc kolejne cykle fotografii, w tym najnowszy Chodząc, powstający w Pradze, gdzie aktualnie mieszka.

 

Wystawa Muzeum Śląskiego WĘDRÓWKI. FOTOGRAFIE JACKA JAŚKO

Muzeum Fotografii

Löbauer Str. 7, Görlitz
Wernisaż wystawy: 22.07.2021, godz. 19.00
Wystawa: 22.07. – 31.10.2021
Godziny otwarcia:

wt. – czw. od godz. 12.00 do 16.00,

pt. – ndz. od godz. 12.00 do 18.00

 

Więcej informacji na stronie Wędrówki. Fotografie Jacka Jaśko: Schlesisches Museum zu Görlitz (schlesisches-museum.de).

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe