Usłyszał zarzuty za liczne kradzieże i włamanie

  • 13.07.2021, 11:16
Usłyszał zarzuty za liczne kradzieże i włamanie KPP w Zgorzelcu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota. Jak się okazało samochód został skradziony z terenu gminy Zgorzelec. Dodatkowo funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego udowodnili 34-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego włamanie do obiektu noclegowego i liczne kradzieże mienia. Teraz z uwagi, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Zgorzelec zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota. Jak się okazało 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód pochodzi z kradzieży. Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego na podstawie zebranych dowodów udowodnili 34-latkowi kradzież pojazdu oraz inne kradzieże i włamanie do obiektu noclegowego. Łupem sprawcy padały kable elektryczne, elektronarzędzia, kosiarka, szczoteczki elektryczne i tablet. Wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę ponad 16 000 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W związku z tym, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbył karę pozbawienia wolności, teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe