Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:34
Reklama

Fundacja PGE przekazała darowiznę dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni

Fundacja PGE wsparła finansowo szpital w Bogatyni. Przekazane środki pozwolą na wprowadzenie rozwiązań mających na celu ograniczenie wpływu placówki na środowisko naturalne.
Fundacja PGE przekazała darowiznę dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni

Grupa PGE realizuje wiele projektów proekologicznych, które służą poprawie stanu środowiska naturalnego, ochronie bioróżnorodności oraz edukacji ekologicznej. Dlatego też razem z Fundacją PGE zdecydowaliśmy się wesprzeć pierwszy szpital darowizną, która posłuży działaniom zmniejszającym wpływ placówki na środowisko – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Darowizna Fundacji PGE pozwoli na wprowadzenie 3 etapowego projektu, którego efektem będzie uporządkowanie segregacji odpadów oraz modernizacja nieefektywnego systemu oświetlenia na terenie szpitala. Zakupione zostaną pojemniki na odpady, spełniające wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Następnie zostanie wyodrębnione pomieszczenie do przechowywania segregowanych śmieci. W ostatnim etapie zainstalowany zostanie system przyciemniający i wyłączający światło.

Jesteśmy przekonani, że aktywna realizacja polityki środowiskowej ma wymiar ekologiczny. Realizacja naszego planu przyczyni się do ochrony dobra jakim jest środowisko naturalne – mówi Paweł Juszyński, p.o. dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.

Inne działania prośrodowiskowe prowadzone przez Fundację PGE to głównie projekty realizowane w ramach programu „Lasy Pełne Energii”, tj. realizacja instalacji fotowoltaicznych w Biebrzańskim Parku Narodowym oraz w Świętokrzyskim Parku Narodowym, a także rewitalizacja Krzywego Lasu oraz współpraca z Roztoczańskim Parkiem Narodowym przy rewitalizacji ścieżki dendrologicznej we Floriance oraz projekt „Ochrona wartości przyrodniczych i kulturowych w Roztoczańskim Parku Narodowym”.  Program „Lasy Pełne Energii”,  realizowany jest przez Grupę PGE od 21 lat. W tym czasie pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami, harcerzami, młodzieżą szkolną i przedstawicielami lokalnych społeczności posadzili ponad 600 tys. drzew, głównie sosen, świerków i dębów.


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Lublin

Ciśnienie: 987 hPa
Wiatr: 35 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 08.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 06.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 07.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama