Zapłacił za zakupy cudzą kartą

  • 02.07.2021, 09:45
Zapłacił za zakupy cudzą kartą KPP w Zgorzelcu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu udowodnili 45-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego posłużenie się kartą bankomatową innej osoby. Zanim pokrzywdzony zdążył zablokować kartę, sprawca trzykrotnie zapłacił za swoje zakupy. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja bieżącego roku jednemu z mieszkańców naszego powiatu została skradziona karta bankomatowa. Zanim pokrzywdzony zdążył zablokować kartę sprawca dokonał 3 transakcji płacąc za swoje zakupy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy wytypowali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. 45-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem pieniędzy z karty bankomatowej do których się przyznał.

Przypominamy, że posłużenie się kartą bankomatową i dokonanie nią płatności w transakcji zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe