Unikał więzienia, został zatrzymany po pościgu

  • 17.06.2021, 15:02
Unikał więzienia, został zatrzymany po pościgu KPP w Zgorzelcu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Pieńsku po pościgu zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym, celem odbycia 3 lat i 141 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna kierował pojazdem posiadając sadowy zakaz. Zatrzymany trafił już do policyjnego aresztu.

Zgorzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Kierowca jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu przyśpieszył i zaczął uciekać lekceważąc przepisy ruchu drogowego. Do działań pościgowych włączyli się dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pieńsku. Na widok kolejnego radiowozu kierujący porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach został zatrzymany.

Uciekinierem okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 3 lat i 141 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna posiada sadowy zakaz kierowania pojazdami.

Zatrzymany trafił już do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na karę za popełnione kolejne przestępstwa.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe