Kierowali auto pomimo zakazu

  • 15.06.2021, 08:27
Kierowali auto pomimo zakazu
W miniony weekend policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali 6 kierujących, którzy mieli sądowe zakazy kierowania pojazdami, 1 z cofniętymi przez starostę uprawnieniami i 7 którzy kierowali po alkoholu bądź narkotykach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu cały czas prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy ukarani za wcześniejsze naruszenia przepisów ruchu drogowego na przykład kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, czy spowodowanie wypadku lub niezatrzymanie się do kontroli drogowej, wsiadają za kierownicę. Takie zachowanie pociąga za sobą poważne konsekwencje prawne.

W miniony weekend policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali 6 kierujących, którzy mieli sądowe zakazy kierowania pojazdami i 1 który miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia.

Funkcjonariusze podjęli również czynności w stosunku do 7 kierujących, którzy kierowali pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wsiadając za kierownicę nieodpowiedzialni kierujący popełnili kolejne przestępstwa za które odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe