Artystyczne Opolno-Zdrój

  • 10.06.2021, 08:33
  • red
Artystyczne Opolno-Zdrój Natalia LL Fotografia dzięki uprzejmości Natalia LL, Opolno-Zdrój 1971
Wspomnienie artystycznego pleneru sprzed 50 lat, który miał miejsce w Opolnie Zdroju a który był jednym z pierwszych, o ile nie jedynym wówczas, plenerem poświęconym ekologii. Muzeum Współczesne we Wrocławiu i Akademia Sztuk Teatralnych w sobotę zapraszają do Opolna - Zdroju

Już w sobotę 12 czerwca o godzinie 17.00 w świetlicy wielkiej w Opolnie-Zdroju odbędzie się oficjalne otwarcie obchodów 50 lecia Pleneru "Ziemia Zgorzelecka - 1971: nauka i sztuka w procesie ochrony naturalnego środowiska człowieka", który odbył się pół wieku temu w Opolnie-Zdroju.

W sobotę dr Magdalena Worłowska z Krakowa opowie  o plenerach, jakie odbyły się jeszcze w czasach PRL w wielu miejscach w Polsce. Następnie wystąpi Wiktoria Kruk, studentka na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, która wygrała pierwszą rezydencję w Opolnie-Zdroju "Odkrywki. Program obchodów 50. rocznicy Pleneru Ziemia Zgorzelecka '71" zorganizowaną wspólnie przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we WrocławiuMuzeum Współczesne Wrocław. Spotkanie poprowadzi asystent rezydencji Dominik Podsiadły z Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiedzą planowane na kolejne miesiące wydarzenia, w tym rekonstrukcję pleneru Ziemia Zgorzelecka 1971, którą w dniach 6-8 sierpnia 2021 zrealizuje Biuro Usług Postartystycznych, zrzeszające artystów z całej Polski. Będzie można zobaczyć wydarzenia, które 50 lat temu sfotografowała artystka Natalia LL. Czy mieszkańcy wsi rozpoznają na tych fotografiach siebie, swoich sąsiadów? czy zdecydują się opowiedzieć o wspomnieniach z tego wyjątkowego w historii Opolna oraz polskiej sztuki współczesnej wydarzenia? Przekonajmy się już e tę sobotę. 

 

red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe