Wybory w Bogatyni pod okiem Policji

  • 02.06.2021, 10:23 (aktualizacja 02.06.2021, 10:26)
Wybory w Bogatyni pod okiem Policji
W niedzielę 13 czerwca odbędą się wybory Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. W tym czasie policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego głównie w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. Policja apeluje o porządek i przestrzeganie przepisów przede wszystkim tych związanych z wyborami, a w przypadku naruszeń o ich zgłaszanie.

W niedzielę 13 czerwca odbędą się wybory Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wspomagani przez kolegów z innych jednostek będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem w trakcie głosowania i do czasu zliczenia głosów.

Przed wyborami oraz do czasu ich zakończenia należy pamiętać szczególnie o przestrzeganiu przepisów prawa mogących stanowić element naruszeń porządku prawnego w związku z wyborami. Każdorazowe naruszenie przepisów, w szczególności tych związanych z kodeksem wyborczym, będzie stanowczo egzekwowane przez policjantów.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób podlega karze ograniczenia wolności nawet do lat 5.

Natomiast za naruszenie przepisów kodeksu wyborczego polegających między innymi na usuwaniu plakatów, czy wyniesieniu kart wyborczych, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o porządek i przestrzeganie przepisów przede wszystkim tych związanych z wyborami, a w przypadku naruszeń o ich zgłaszanie pod numerem telefonu: 47 87 332 00 lub 47 87 321 20, bądź też dzwoniąc na numer alarmowy 112.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe