Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 03:28
Reklama

Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich firm na inwestycje prorozwojowe

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców. Pieniądze na dofinansowania pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a wnioski będzie można składać od 30 czerwca do 14 lipca 2021 roku.
Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich firm na inwestycje prorozwojowe

- To kolejny duży zastrzyk finansowy dla dolnośląskiej gospodarki, jaki udzielamy w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego. Dofinansowanie tym razem będzie można przeznaczyć nie na bieżącą działalność, ale na cele rozwojowe firmy. Zachęcam do składania wniosków już od 30 czerwca – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

To kolejna pomoc dla dolnośląskich przedsiębiorców oferowana w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego – systemu wsparcia regionalnych firm, które odczuły negatywne skutki pandemii COVID-19. Dofinansowanie będzie mogło zostać przeznaczone na inwestycje rozwojowe, czyli np.: zakup sprzętów, aparatur, samochodów dostawczych, maszyn, które są potrzebne do prowadzenia firmy, czy oprogramowania komputerowego.

 

- Warto przypomnieć, że projekty można składać przez okres dwóch tygodni i nie termin złożenia dokumentów, a zawartość merytoryczna będzie decydować o przyznaniu dofinansowania. Wniosek można złożyć od ostatniego dnia czerwca, jest dużo czasu na solidne przygotowanie dokumentów – wyjaśnia Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

 

Premiowane będą projekty, których dodatkowym efektem będzie przebranżowienie wnioskodawcy. Oznacza to rozpoczęcie prowadzenia działalności w ramach innego działu wg klasyfikacji kodów PKD niż ten, w ramach którego wnioskodawca obecnie prowadzi działalność gospodarczą. Przykładem może być m.in. poszerzenie katalogu usług przedsiębiorstwa o nowy rodzaj usługi/produktu, pozwalający na dywersyfikację prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Konkurs ogłoszony został dzisiaj, ale czas na składanie wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 30 czerwca i potrwa przez dwa tygodnie. Wnioski powinny być składane poprzez aplikację Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR, dostępną na stronie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu procedury oceny formalnej i merytorycznej wszystkich wniosków o dofinansowanie. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to październik 2021 r.


Podziel się
Oceń

słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Lublin

Ciśnienie: 989 hPa
Wiatr: 18 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 08.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 06.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 07.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama