Noc Muzeów w Domu Hauptmannów

  • 14.05.2021, 13:50 (aktualizacja 14.05.2021, 13:52)
Noc Muzeów w Domu Hauptmannów
Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie zaprasza w sobotę 15 maja 2021 r. w godzinach od 17.00 do 22.00 na Noc Muzeów.

PROGRAM

Od godziny 17.00  do godz. 20.00 zapraszamy do  indywidualnego zwiedzania muzeum. zarówno ekspozycji stałej w muzeum, prezentującej

Poza wystawą stałą prezentującą życie artystyczne w dawnej Szklarskiej Porębie, zachęcamy do zapoznania się z największą na świecie wystawą prac i pamiątek po Wlastimilu Hofmanie.

O godz.18.00 – spotkanie „Porozmawiajmy o regionalizmie”

Będzie to okazja do refleksji nad  regionalizmem, a także do wspomnienia wyjątkowego muzealnika, wieloletniego kustosza i byłego dyrektora naszego muzeum, osoby zasłużonej dla regionu – śp. Przemysława Wiatera. Wspominać go będą m.in. Iwo Łaborewicz i prof. Piotr Gryszel- redaktorzy księgi pamiątkowej poświęconej temu wybitnemu Regionaliście, a także jego  przyjaciele i współpracownicy. Stoisko wydawnictwa Adrem promować i sprzedawać będzie publikacje książkowe, związane z naszym regionem, autorstwa Przemysława Wiatera.

 

O godz. 20.00 –  parateatralny spacer z lampami naftowymi po Ogrodzie Ducha Gór.

Wieczorny spacer z lampami  przez założony przez Carla Hauptmanna, pełen atrakcji Ogród Ducha Gór. Przewodnicy ubrani w kostiumy z przełomu XIX i XX w. przybliżą fenomen tego miejsca, stanowiącego inspirację twórczą dla braci Hauptmannów, odtworzą aurę spotkań artystycznych i towarzyskich  jakie miały tu miejsce sprzed stu laty, wspominając wyjątkowe osobowości związane z życiem kulturalnym regionu. Towarzyszyć nam będzie piękny widok na wieczorną Szklarską Porębę i pasmo Karkonoszy oraz Duch Gór.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Impreza, ze względu na  obostrzenia sanitarne związane ze stanem epidemiologicznym, będzie odbywać się głównie na świeżym powietrzu a zwiedzanie ekspozycji muzealnej będzie organizowane w małych grupkach, tak aby zagwarantować odpowiedni dystans i odpowiednią ilość osób przebywający jednocześnie w  pomieszczeniach. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszyscy uczestnicy wydarzenia w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów zobowiązani są do stosowania się do obowiązujących wymogów sanitarnych.

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe