Nyski Festiwal Filmowy przesuwa program na wrzesień

  • 30.04.2021, 08:45
Nyski Festiwal Filmowy przesuwa program na wrzesień
18 maja w regionie trójstyku nad Nysą miał się rozpocząć 18-ty Nyski Festiwal Filmowy. Jednak z powodu obecnej sytuacji pandemicznej festiwal nie będzie mógł się odbyć w planowanej formie. Wyselekcjonowane do tegorocznej edycji filmy będzie jednak można zobaczyć od 16 do 19 września. Także część wydarzeń programu towarzyszącego zostanie przeniesiona na ten termin.

„Organizacja Nyskiego Festiwalu Filmowego z udziałem ponad 20 różnych miejsc w trzech krajach już w normalnych warunkach stanowi nie lada wyzwanie“ - wyjaśnia Ola Staszel z trzyosobowego zespołu kierującego festiwalem. „W obliczu trwającej pandemii, zamkniętych sal kinowych i nieprzewidywalnego rozwoju sytuacji w najbliższych tygodniach, rzetelne przygotowanie i bezpieczna realizacja pokazów filmowych i innych wydarzeń nie jest w tej chwili możliwa. Także w pierwotnie planowanych, alternatywnych wariantach, jak np. w formie kina plenerowego. W porozumieniu z naszymi partnerami i sponsorami podjęliśmy więc decyzję o przesunięciu programu festiwalu na późniejszy termin we wrześniu“, - kontynuuje Staszel.

Corocznie w maju, od 2004 roku Nyski Festiwal Filmowy prezentuje w regionie trójstyku Polski, Czech i Niemiec aktualne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. Pierwotny pomysł zaprezentowania filmów w trzech krajach na przestrzeni lat stale się rozwijał. Dziś festiwal stanowi kulturowy pomost dla fanów filmu i kin artystycznych z trzech sąsiednich krajów oraz ważne miejsce spotkań dla krajowych i międzynarodowych twórców filmu oraz przedstawicieli przemysłu filmowego. Oprócz trzech konkursów i różnych cykli filmowych, które prezentują stosunki i związki między narodami Europy Wschodniej oraz rzucają filmowe spojrzenie na przeszłość i przyszłość, w międzynarodowym programie festiwalu znajdą się także wydarzenia towarzyszące, takie jak koncerty, spotkania literackie, wystawy i imprezy.

O tym, co dokładnie znajdzie się w programie wrześniowego festiwalu organizatorzy poinformują 18 maja, w dniu, w którym pierwotnie miało odbyć się otwarcie tegorocznej edycji. Aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.neissefilmfestival.net
 

#Neissefilm #nff2021
www.facebook.com/neissefilmfestival
www.youtube.com/neissefilmfestival
www.twitter.com/neissefilmfest
www.instagram.com/neissefilmfest

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe