Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 20:12
Reklama

Nyski Festiwal Filmowy przesuwa program na wrzesień

Nyski Festiwal Filmowy przesuwa program na wrzesień
18 maja w regionie trójstyku nad Nysą miał się rozpocząć 18-ty Nyski Festiwal Filmowy. Jednak z powodu obecnej sytuacji pandemicznej festiwal nie będzie mógł się odbyć w planowanej formie. Wyselekcjonowane do tegorocznej edycji filmy będzie jednak można zobaczyć od 16 do 19 września. Także część wydarzeń programu towarzyszącego zostanie przeniesiona na ten termin.

„Organizacja Nyskiego Festiwalu Filmowego z udziałem ponad 20 różnych miejsc w trzech krajach już w normalnych warunkach stanowi nie lada wyzwanie“ - wyjaśnia Ola Staszel z trzyosobowego zespołu kierującego festiwalem. „W obliczu trwającej pandemii, zamkniętych sal kinowych i nieprzewidywalnego rozwoju sytuacji w najbliższych tygodniach, rzetelne przygotowanie i bezpieczna realizacja pokazów filmowych i innych wydarzeń nie jest w tej chwili możliwa. Także w pierwotnie planowanych, alternatywnych wariantach, jak np. w formie kina plenerowego. W porozumieniu z naszymi partnerami i sponsorami podjęliśmy więc decyzję o przesunięciu programu festiwalu na późniejszy termin we wrześniu“, - kontynuuje Staszel.

Corocznie w maju, od 2004 roku Nyski Festiwal Filmowy prezentuje w regionie trójstyku Polski, Czech i Niemiec aktualne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. Pierwotny pomysł zaprezentowania filmów w trzech krajach na przestrzeni lat stale się rozwijał. Dziś festiwal stanowi kulturowy pomost dla fanów filmu i kin artystycznych z trzech sąsiednich krajów oraz ważne miejsce spotkań dla krajowych i międzynarodowych twórców filmu oraz przedstawicieli przemysłu filmowego. Oprócz trzech konkursów i różnych cykli filmowych, które prezentują stosunki i związki między narodami Europy Wschodniej oraz rzucają filmowe spojrzenie na przeszłość i przyszłość, w międzynarodowym programie festiwalu znajdą się także wydarzenia towarzyszące, takie jak koncerty, spotkania literackie, wystawy i imprezy.

O tym, co dokładnie znajdzie się w programie wrześniowego festiwalu organizatorzy poinformują 18 maja, w dniu, w którym pierwotnie miało odbyć się otwarcie tegorocznej edycji. Aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.neissefilmfestival.net
 

#Neissefilm #nff2021
www.facebook.com/neissefilmfestival
www.youtube.com/neissefilmfestival
www.twitter.com/neissefilmfest
www.instagram.com/neissefilmfest


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Lublin

Ciśnienie: 988 hPa
Wiatr: 26 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 08.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 06.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 07.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama