Agresywny złodziej może trafić za kraty nawet na 10 lat

  • 22.04.2021, 09:14
Agresywny złodziej może trafić za kraty nawet na 10 lat KPP w Zgorzelcu
Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 44-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego podejrzany o kradzież rozbójniczą oraz znieważanie obywatela Ukrainy ze względu na jego przynależność narodową. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o mężczyźnie, który zaatakował pracowników jednego z marketów na terenie Węglińca. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ukradł alkohol i artykuły spożywcze o wartości ponad 170 złotych. Gdy pracownicy sklepu próbowali go zatrzymać mężczyzna stał się agresywny, zaczął szarpać i grozić obsłudze sklepu, znieważając obywatela Ukrainy ze względu na jego przynależność narodową. 44-latek został zatrzymany i trafił do zgorzeleckiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe