Pod wpływem narkotyków i bez uprawnień uciekał przed policjantami

  • 05.03.2021, 09:55 (aktualizacja 05.03.2021, 10:04)
Pod wpływem narkotyków i bez uprawnień uciekał przed policjantami KPP w Zgorzelcu

Policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu po pościgu zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i prowadził pod wpływem narkotyków. Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na jednej z ulic w mieście próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki seat. Funkcjonariusze znali mężczyznę z wcześniejszych kontroli i wiedzieli, że nie posiada on uprawnień do kierowania. 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał pojazdu i zaczął uciekać ulicami miasta. Podczas jazdy mężczyzna stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, nie udzielając im pierwszeństwa przejazdu. Po kilku kilometrach wjechał w drogę gruntową i porzucił pojazd. Mundurowi po pieszym pościgu zatrzymali uciekiniera.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 37-latek poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary więzienia. Dodatkowo przeprowadzone badania wykazały, że kierował będąc pod wpływem metamfetaminy.

Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem pod wpływam narkotyków. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe