Kierował tirem na podwójnym gazie

  • 03.03.2021, 11:31
Kierował tirem na podwójnym gazie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował ciągnikiem siodłowym. Na szczęście policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Przeprowadzone badanie na zwartość alkoholu wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał niemal ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w mieście pijany mężczyzna kieruje ciągnikiem siodłowym. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce. W wyniku podjętych czynności zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Jak się okazało mężczyzna przyjechał zatankować swój pojazd pomimo, że pił alkohol. Przeprowadzone badania wykazały, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą podróż i zatrzymali prawo jazdy, a ciągnik zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe