83 poszukiwanych zatrzymanych od początku roku przez zgorzeleckich policjantów

  • 24.02.2021, 13:55
83 poszukiwanych zatrzymanych od początku roku przez zgorzeleckich policjantów

Policjanci z całego powiatu prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Podczas prowadzonych akcji na podstawie posiadanych informacji funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów od początku tego roku pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze pracujący na terenie powiatu zgorzeleckiego zatrzymali łącznie 83 osoby poszukiwane. 6 z nich poszukiwanych było na podstawie listów gończych. Większość zgodnie z dyspozycją sądów trafiła do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

Przypominamy o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych: poszukiwani.policja.pl. W portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi w tym również z naszego powiatu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana.

W przypadku posiadania informacji na temat miejsca przebywania osób poszukiwanych przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu i jednostek podległych prosimy o kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr 47 87 322 00. Osobom przekazującym informacje gwarantujemy pełną anonimowość.

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe