73 - letnia mieszkanka Lubania odnaleziona

  • 16.02.2021, 14:02 (aktualizacja 17.02.2021, 08:46)
73 - letnia mieszkanka Lubania odnaleziona

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 73 – letniej mieszkanki Lubania. Zaginiona w dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych wyszła z miejsca zamieszkania. Od wczoraj trwała akcja poszukiwawcza, która dzisiaj zakończyła się sukcesem. Kobieta został odnaleziona na terenie Niemiec.

Wczoraj około godziny 19.00 rodzina kobiety poinformowała KPP w Lubaniu o fakcie zaginięcia osoby najbliższej. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu ogłoszono alarm dla całego stanu osobowego jednostki policji, celem rozpoczęcia działań poszukiwawczych. W działania te zaangażowali się funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji z Wrocławia oraz mundurowi Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Sprawdzono miejsca gdzie widziana była zaginiona oraz miejsca, które zostały wskazane przez osoby trzeci, dzięki publikacji w mediach wizerunku kobiety.  Z uwagi na rozległy teren poszukiwań oraz ujemne temperatury powietrza o zaginięciu kobiety powiadomiono Nieetatową Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą z KPP w Lwówku Śląskim mająca na stanie kamery termowizyjne oraz noktowizory specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy.
Sprawdzono przystanki PKP podejrzewając, iż kobieta może podróżować pociągiem. Jednocześnie powiadomiono Koleje Dolnośląskie o zaistniałym fakcie przekazując rysopis osoby zaginionej. W działania przyłączyli się policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu patrolujący teren przystanku. Działania policji swoim zasięgiem objęły teren Niemiec. Nawiązano kontakt z Sekcją Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku po otrzymaniu informacji, iż kobieta została widziana w pociągu jadącym do Niemiec. Już po kilku godzinach ustalono miejsce jej przebywania i przewieziono kobietę do siedziby niemieckiej policji. Informacja ta została przekazana rodzinie. 73- letnia Irena Pytel został odnaleziona jej życie nie jest zagrożone.
Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu p.o. nadkomisarz Piotr Pietrykowski pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do odnalezienia zaginionej. W tej wyjątkowej sytuacji, policja mogła liczyć na pomoc strażaków, strażaków ochotników, mundurowych z OPP we Wrocławiu, przewodników psów służbowych, Nieetatowej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej z KPP w Lwówku Śląski, funkcjonariuszy Straży Granicznej z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, konduktorom z KD , lokalnym dziennikarzom portali eLuban.pl, przeglądu lubańskiego i innym oraz mieszkańcom Lubania i wszystkim osobom, które przekazywały nam cenne wskazówki i informacje.

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe