Fundacja Pamięć Edukacja Kultura i stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. ogłaszają ogólnopolską zbiórkę pamiątek po jeńcach byłego obozu jenieckiego – Stalag VIII A

  • 20.01.2021, 08:08 (aktualizacja 21.01.2021, 13:23)
Fundacja Pamięć Edukacja Kultura i stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. ogłaszają ogólnopolską zbiórkę pamiątek po jeńcach byłego obozu jenieckiego – Stalag VIII A

Poszukujemy między innymi oryginałów lub kopii zdjęć, dokumentów, listów, elementów ubrań, przedmiotów codziennego użytku oraz innych mających wartość historyczną.

W związku z powyższym zwracamy się do pasjonatów historii Stalagu VIIIA oraz krewnych dawnych jeńców, mieszkańców Zgorzelca i Görlitz o pomoc w poszukiwaniu i pozyskiwaniu materiałów związanych z przeszłością tego miejsca.

Wszystkie przedmioty zostaną odpowiednio zabezpieczone przed skutkami upływu czasu i będą służyły celom muzealnym oraz edukacyjnym. Zdjęcia części darów będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej placówki (www.fpek.pl), a najcenniejsze dokumenty i artefakty znajdą się na wystawie głównej i wystawach czasowych organizowanych przez Fundację.

Celem zbiórki jest ratowanie i zabezpieczenie pamiątek związanych z II wojną światową i historią byłego obozu oraz zebranie ich i skatalogowanie w archiwum jednostki z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach.

Zbiórka potrwa do końca marca 2021 r.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o sposobie i formie przekazania pamiątek prosimy o kontakt w godzinach 9:00 – 15:00 pod numerami telefonu +48 75 640 86 12 i +49 (0)3581 661269 lub na adres e-mail [email protected] i [email protected].

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe