Od A jak alpaka do Z jak złotogłowa marmozeta. Roczny spis inwentarza 2020 w Naturschutz-Tierpark Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec

  • 14.01.2021, 09:31
Od A jak alpaka do Z jak złotogłowa marmozeta. Roczny spis inwentarza 2020 w Naturschutz-Tierpark Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec
Na początku każdego roku opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo sprawdzają aktualną liczbę swoich podopiecznych.

Jedynie niewiele gatunków udaje się szybko policzyć. Większe oraz szybko poruszające się grupy zwierząt jak ryby, żwawe papużki w Świergolandii, czy nigdy nie pozostające w bezruchu wiewiórki skalne, stanowią spore wyzwanie.

Koniec końców, opiekunom ponownie udało się policzyć zwierzęta. I tak w 2020 roku ogłaszają, iż: aktualnie w Naszym Zoo żyje 671 zwierząt 88 różnych gatunków.

Widoczny jest znaczny przyrost liczby zwierząt w porównaniu z 599 osobnikami ze spisu w 2019 roku.

Fakt ten da się łatwo wytłumaczyć, po kilku latach zakazu rozrodu, w 2020 roku papużki faliste w Świergolandii ponownie mogły się rozmnażać. Na co kolorowe ptaki natychmiast odpowiedziały podwojeniem populacji.

 

Podczas gdy, z powodu rozbudowy strefy gastronomicznej, w 2020 roku pożegnał się z nami axolotl,
do zwierzęcej załogi dołączyli gwarek, zagrożona wyginięciem kura saksońska oraz otrzymane w spadku przedstawicielki gatunku ary ararauny oraz amazonki niebieskoczelnej.

 

Do wielkich sukcesów hodowlanych 2020 roku zaliczyć można potomstwo gazeli dżejran, z którego dwie opuściły właśnie Görlitz i wyruszyły do Helsinek. Kolejne sukcesy hodowlane to ponowne potomstwo wyniszczonego na wolności kiśćca annamskiego oraz sik wietnamskich.

 

Dla miłośników statystyki: w ubiegłym roku nasze zwierzęta zjadły około 48 000 kg siana, 25 000 kg warzyw i owoców, 15 000 kg karmy w granulacie, 1 800 kg piskląt jednodniowych i 1 500 kg ryb.

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe