Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń

  • 20.10.2020, 10:11
Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń KPP w Zgorzelcu

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa zgorzeleccy policjanci sprawdzają ich respektowanie przez obywateli. Celem tych działań jest troska o zdrowie i życie mieszkańców. Zgodnie z nowymi regulacjami istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy, że najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i realizowanie poleceń służb.

Od 17 października na terenie Polski obowiązują nowe przepisy związane z pandemią COVID-19. W całym kraju wprowadzono między innymi nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W związku z rosnącą falą zakażeń Policjanci nadal będą uświadamiać mieszkańców naszego powiatu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą stanowczo reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Pamiętajmy, że najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe