Ojcowie Chrzestni: Uroczysta premiera pełna emocji!

  • 20.10.2020, 08:21
Ojcowie Chrzestni: Uroczysta premiera pełna emocji!
To był wyjątkowo emocjonalny wieczór! Spotkania po latach, wzruszenie, radość, podziękowania i wspólna celebracja - uroczysta premiera „Ojców Chrzestnych” zainaugurowała cykl seansów filmu dokumentalnego o awansie koszykarzy Turowa Zgorzelec do ekstraklasy.

Zawodnicy, trenerzy oraz pracownicy Turowa Zgorzelec z sezonu 2003/2004 przybyli do Zgorzelca na uroczystą premierę z różnych zakątków Polski, a nawet i Europy by w tym samym składzie spotkać się ponownie po 16 latach.

Na widowni w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu zasiedli m.in.: Radosław Czerniak, Takis Kanculis, Dariusz Skowroński, Andrzej Gajewski, Tomasz Zabłocki, Adrian Czerwonka, Mirosław Łopatka, Grzegorz Ardeli, Grzegorz Mordzak, Krzysztof Zych, Maciej Rejman, Wojciech Pokrzewiński oraz Stanisław Żuk - ówczesny dyrektor KWB Turów, a obecnie poseł na Sejm RP.  

 

- To była niesamowita podróż do przeszłości! Wzruszyłem się w niektórych momentach, a przy kilku bardzo rozbawiłem - przyznawał zaraz po zakończeniu premierowego seansu Radosław Czerniak, były zawodnik i trener Turowa Zgorzelec.

- Po 16 latach spotkaliśmy się w Zgorzelcu w doborowym towarzystwie i to w dodatku przy okazji premiery takiego filmu. Emocje nadal mną targają. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy byli w tę produkcję zaangażowani - dodawał natomiast Grzegorz Mordzak.

Relacja wideo z uroczystej premiery: https://youtu.be/WWtTx4V93zU

Film „Ojcowie Chrzestni” swoim honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz.

 

- Jestem zaskoczony, bo rzadko kiedy udaje mi się obejrzeć film dokumentalny z tak dobrą fabułą. Podobało mi się to, że ten dokument jest przeplatany różnymi wspomnieniami, dowcipami i archiwalnymi nagraniami z dawnego Zgorzelca. Na mnie największe wrażenie wywarła jedna z końcowych scen - aż ciarki przeszły po plecach. Film jest dobrze zrobiony, bo nie nudzi. „Ojcowie Chrzestni” są warci polecenia - powiedział Rafał Gronicz.

Wciąż można nabyć bilety i obejrzeć historię, która wydarzyła się w Zgorzelcu 16 lat temu: https://app.evenea.pl/event/ojcowie-chrzestni/

Emisja „Ojców Chrzestnych” w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura potrwa do 25 października. Pierwsze dwa niedzielne seanse oglądał komplet publiczności.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz dalszego leczenia i rehabilitacji Gabrieli Bujak z Sieniawki - podopiecznej Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Twórcami „Ojców Chrzestnych” są Michał Bajda, Bartosz Seń i Krystian Zubkiewicz.

Partnerami filmu są: Max Energy, PBWI Secundo Fors i Insbud. Partnerami oficjalnej premiery zostali Krombud oraz Ristorante & Pizzeria Espresso.

 

Organizację premiery wsparli również: Gmina Zgorzelec, Casa Nova Pizza Pasta Manufactura, Landskron Görlitz, MTMS Marek Andrysz i Real Touch.

 

Zobacz pełną galerię zdjęć z premiery: http://bit.ly/PremieraGaleria

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe