Nabór filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych do 18. edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego

  • 09.10.2020, 12:41
Nabór filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych do 18. edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego

Naznaczona pandemią koronawirusa, „Wild Edition“ Nyskiego Festiwalu Filmowego, właśnie dobiegła końca. A my od razu ruszamy dalej i już teraz rozpoczynamy przygotowania do 18. edycji festiwalu, która odbędzie się między 18 a 23 maja 2021 r. na trójstyku granic Polski, Niemiec i Czech. Twórcy festiwalu z Kunstbauerkino w Großhennersdorf po raz kolejny czekają na zgłoszenia filmów konkursowych w trzech kategoriach: film fabularny, krótkometrażowy i dokumentalny. Na zwycięzców konkursu czeka łącznie jedenaście Nyskich Ryb - statuetek festiwalu - oraz nagród o łącznej wartości 23.000 Euro. Obok najlepszych filmów w trzech wyżej wymienionych kategoriach oraz ulubionego filmu publiczności, nagrody przyznane zostaną także za najlepszą grę aktorską, scenariusz i scenografię. Oprócz tego wręczona zostanie nagroda specjalna. Otrzyma ją film, którego tematyka przyczynia się do wzmacniania porozumienia między społecznością trzech sąsiednich krajów: Polski, Niemiec i Czech.


Do konkursu 18. edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego dopuszczone zostaną filmy nakręcone w 2020 i 2021 roku, których produkcja, bądź koprodukcja odbyła się przynajmniej w jednym z sąsiadujących krajów: Polsce, Niemczech lub Czechach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 grudnia 2020 r. Wybór filmów do konkursu nastąpi do połowy kwietnia 2021 r.


Trzy kraje - jeden festiwal! To co stanowi o wyjątkowości Nyskiego Festiwalu Filmowego to jego przekraczający gatunki, trójnarodowy charakter i program wypełniony transgranicznymi pokazami filmowymi w blisko dwudziestu różnych salach kinowych na trójstyku nad Nysą, a także bogaty program towarzyszący, wypełniony wystawami, wieczorkami autorskimi, koncertami i imprezami. Cały program powstaje w ścisłej współpracy z partnerami z trzech krajów. Od 2004 r. Nyski Festiwal Filmowy stanowi forum dla młodych polskich, czeskich oraz niemieckich twórców filmowych. Oprócz tego dzięki festiwalowi, któremu każdego roku towarzyszy inny temat przewodni, także sami mieszkańcy trójstyku mają okazję poznać twórczość filmową uznanych reżyserów. 


Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy online znajdują się na stronie: www.neissefilmfestival.net.  

Oprócz tego zgłoszeń dokonać można poprzez stronę: www.filmfestivallife.com/Neisse-Film-Festival

 

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe