Dodatkowe godziny otwarcia Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura oraz zwiedzanie miejsca pamięci Stalag VIII A z przewodnikiem

  • 16.09.2020, 08:42
Dodatkowe godziny otwarcia Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura oraz zwiedzanie miejsca pamięci Stalag VIII A z przewodnikiem

Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura powstałe na terenie Stalagu VIII A będzie otwarte dla zwiedzających we wrześniu i w październiku także w soboty. We wrześniu 19 i 26.09., a w październiku 10, 17, 24 i 31.10.2020 r. w godzinach 11:00-15:00 będą mogli Państwo zapoznać się z wystawą stałą o Stalagu VIII A i o losie jeńców wojennych w Görlitz.

W dni powszednie Europejskie Centrum otwarte jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00 – 16:00 i w piątki od 10:00 – 14:30.

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen wraz z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura zachęcają Państwa do odwiedzenia Centrum i zapoznania się z historią regionu.

 

Ponadto zapraszamy Państwa serdecznie na oprowadzanie po miejscu pamięci Stalag VIIIA w języku polskim, które odbędzie się 19 września 2020 r. o godz. 10:30.

W ramach zwiedzania z przewodnikiem wystawy stałej w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN oraz terenu Stalagu poznają Państwo najważniejsze fakty dotyczące historii Stalagu VIII A oraz jeńców wojennych w Görlitz, jak również całego systemu niemieckich obozów jenieckich w czasie II wojny światowej. Zobaczą też Państwo miejsce, w którym 15 stycznia 1941 roku Olivier Messiaen wraz z muzykami współwięźniami wykonał po raz pierwszy swój znany na całym świecie „Kwartet na koniec czasu”. Ponadto zapoznają się Państwo z systemem pracy i planowanymi projektami stowarzyszenia MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN oraz Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura.

Oprowadzanie jest możliwe również w języku niemieckim lub angielskim. Zwiedzanie terenu byłego obozu jeńców wojennych Stalag VIII A z przewodnikiem możliwe jest przez cały rok.

 

Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi ok. 1,5 godziny i kosztuje 10 zł za osobę. Ponadto zwiedzanie możliwe jest w dowolnym terminie po uprzedniej rezerwacji. Cena wynosi wówczas 10 zł za osobę, przy czym minimalna liczba osób to 12.

Adres i kontakt:                                                               

Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura

Koźlice 1 | 59-900 Zgorzelec /Miejsce Pamięci Stalag VIII A

tel. 75 640 86 12

[email protected]

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe