Weekend na drogach powiatu

  • 14.07.2020, 09:01
Weekend na drogach powiatu
W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy wykonując swoje czynności ujawnili 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości oraz 4 nietrzeźwych kierujących rowerami. 2 kierowców prowadziło pomimo sądowego zakazu, 1 pomimo cofniętych uprawnień, a 4 nie posiadając w ogóle uprawnień. 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Zgorzeleccy policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo poruszających się po naszych drogach. Niestety wciąż zdarzają się kierujący, którzy pomimo grożących konsekwencji prawnych lekceważą obowiązujące przepisy i tym samym stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych użytkowników dróg.

W przeciągu weekendu zgorzeleccy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 2 kierujących, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą był motocyklista, który został zatrzymany na jednej z ulic w mieście. 23-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali również 4 rowerzystów, którzy kierowali swoimi jednośladami będąc w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich 70-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poruszając się na rowerze doprowadził do kolizji z motorowerem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za popełnione wykroczenia grozi kara aresztu, bądź grzywna.

2 kierujących prowadziło pojazdy pomimo sądowego zakazu, za co grozi im do  5 lat pozbawienia wolności. 1 kierujący miał cofnięte uprawnienia, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec 4 kierujących nie posiadających uprawnień do kierowania sąd może orzec grzywnę do 5000 zł i zasądzić zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 3 lat.

Ponad to 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Oprócz punktów karnych i mandatów kierowcy stracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i przede wszystkim nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków.  Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe