34-letni mężczyzna uciekał pod wpływem narkotyków

  • 15.05.2020, 10:27
34-letni mężczyzna uciekał pod wpływem narkotyków KPP w Zgorzelcu
Policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na terenie miasta Zgorzelec po pościgu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności oraz posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i miał cofnięte uprawnienia. Dodatkowo jak wykazał tester prowadził on pojazd będąc pod wpływem metamfetaminy. Mężczyzna trafił już do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby w godzinach popołudniowych zauważyli pojazd marki volkswagen, którym wcześniej kierowała osoba bez uprawnień. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Jednak kierujący przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta stwarzając przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie zjechał z drogi zwolnił, wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Policjanci unieruchomili pojazd uciekiniera po czym go zatrzymali.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ponad to miał on sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte przez starostę uprawnienia. Z uwagi na zachowanie kierującego zbadano go testerem narkotykowym, który wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem metamfetaminy.

34-latek trafił już do aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sadem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe