Konferencja prasowa w sprawie koronawirusa

  • 11.03.2020, 11:42
Konferencja prasowa w sprawie koronawirusa powiatzgorzelecki.pl

10 marca  w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu Andrzej Kellner oraz Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Tomasz Góral. Konferencja dotyczyła aktualnej sytuacji epidemiologicznej w związku z ryzykiem wystąpienia zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Z informacji przekazanych przez PPIS w Zgorzelcu na godzinę 13.30 czynnym nadzorem epidemiologicznym pozostaje objętych 10 osób. Nie zdiagnozowano zakażenia SARS-CoV-2 u osoby zatrzymanej na przejściu granicznym i hospitalizowanej w oddziale zakaźnym SP ZOZ  w Bolesławcu. Po przeprowadzeniu dodatkowych badań osoba ta nie spełniała znamion wywiadu epidemiologicznego oraz kryteriów klinicznych. W związku z powyższym, mogła odbywać dalszą podróż.

Podczas kontroli sanitarnych na przejściach granicznych, osoby badane są pod kątem temperatury. Osoby u których występuje temperatura powyżej 38 stopni, a także dodatkowe objawy, takie jak bóle mięśni, czy kaszel, konsultowane są  z Inspektorem Sanitarnym w Zgorzelcu, celem podejmowania dalszych kroków medycznych.

Dodatkowo informujemy o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Görlitz.

Przestrzegajmy częstego mycia rąk używając mydła i wody, a w przypadku braku dostępu do nich , używajmy płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

źródło: powiatzgorzelecki.pl

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe