Areszt dla podejrzanego o zabójstwo i jego pomocnika

  • 11.03.2020, 09:37
Areszt dla podejrzanego o zabójstwo i jego pomocnika

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o zabójstwo jednego z mieszkańców naszej gminy oraz jego 21-letniego kolegę, który pomagał mu ukryć ślady przestępstwa. Obaj mężczyźni zostali aresztowani. Teraz za popełnioną zbrodnię 34-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a jego pomocnikowi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku miesiąca Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o ujawnieniu częściowo spalonych zwłok na terenie gminy. Policjanci ze zgorzeleckiej komendy niezwłocznie podjęli działania mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia i zatrzymania osób mających z nim związek.

Do działań wykrywczych prowadzonych   przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy włączyli się również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Intensywne czynności zarówno operacyjne jak i procesowe prowadzone przez policjantów doprowadziły do wytypowania i zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego podejrzewanych o udział w zbrodni. Jeden z nich 34-latek usłyszał zarzut zabójstwa oraz nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji, a także posiadania treści pedofilskich. Drugi z zatrzymanych 21-latek usłyszał zarzut pomocy sprawcy zabójstwa w uniknięciu odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, między innymi poprzez zacieranie śladów, a także znieważenie zwłok.

Na wniosek prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zgorzelecki Sąd zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za popełnioną zbrodnię 34-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a jego pomocnikowi do 5 lat pozbawienia wolności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe