38-letnia kobieta zatrzymana za usiłowanie zabójstwa

  • 29.11.2019, 10:24
38-letnia kobieta zatrzymana za usiłowanie zabójstwa

Policjanci Referatu do Spraw Odzyskiwania Mienia „NYSA” z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu podejrzewaną o usiłowania zabójstwa. 24 listopada br. kobieta zaatakowała nożem wychodzącego z jednego z lokali na terenie miasta Bogatynia mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń 34-latek trafił do szpitala. Podjęte w tej sprawie działania skutkowały zatrzymaniem kobiety podejrzewanej o ten czyn. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym posłużyła się zatrzymana, a w pomieszczeniach przez nią zajmowanych policjanci ujawnili 11 sztuk amunicji do broni palnej. Kobieta usłyszała już zarzuty, a Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

24 listopada br. Dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o mężczyźnie dźgniętym nożem na jednej z ulic w mieście. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Jak wynikało ze wstępnych informacji nieznana kobieta zaatakowała nożem wychodzącego z lokalu na terenie Bogatyni 34-letniego mężczyznę, który w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Podjęte w tej sprawie działania operacyjne skutkowały zatrzymaniem przez policjantów z grupy „NYSA” 38-letniej mieszkanki powiatu zgorzeleckiego podejrzewanej o ten czyn. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez kobietę policjanci zabezpieczyli 11 sztuk amunicji do broni palnej. Dodatkowo policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zgorzeleckiej komendy w pobliżu miejsca zdarzenia zabezpieczyli nóż, którym posłużyła się zatrzymana.

Kobieta usłyszała już zarzuty, a Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt.

Za usiłowanie zabójstwa 38-latce grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe