PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ 2019” NA DROGACH POWIATU ZGORZELECKIEGO

  • 04.11.2019, 13:03
PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ 2019” NA DROGACH POWIATU ZGORZELECKIEGO

Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2019”, która w tym roku trwała 4 dni. Podczas działań funkcjonariusze ruchu drogowego realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymanie płynności ruchu.

Podczas przeprowadzonej akcji „ZNICZ 2019”, która trwała od 31 października do 3 listopada policjanci ruchu drogowego pełnili służbę zarówno na drogach dojazdowych do miasta, jak i w okolicach cmentarzy. Działania podejmowane przez funkcjonariuszy miały charakter typowo pomocowy, jednak policjanci sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz zwracali baczną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

Podczas przeprowadzonej akcji na drogach powiatu zgorzeleckiego doszło do 1 wypadku i 21 kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 kierujących, którzy pomimo tego, że spożywali alkohol wsiedli za kierownicę swoich pojazdów. Zatrzymano 1 kierującego pod wpływem narkotyków. 2 kierujących prowadziło pojazdy pomimo sądowego zakazu, a 4 nie posiadając uprawnień do kierowania. 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pamiętajmy, aby przestrzegać przepisów, stosować się do ograniczeń prędkości i pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, czy narkotyków. Pamiętaj - masz wpływ na swoje bezpieczeństwo.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe