Zatrzymany za rozbój w sklepie i groźby karalne

  • 30.09.2019, 16:37
Zatrzymany za rozbój w sklepie i groźby karalne www.zgorzelec.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o rozbój i groźby karalne. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta, zabarykadował drzwi i grożąc dwóm znajdującym się wewnątrz sklepu kobietom ukradł pieniądze. Sprawca po kilku minutach został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Dodatkowo oprócz zarzutu za rozbój i groźby, Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przedstawił zatrzymanemu zarzuty zniszczenia mienia w postaci wybicia szyb w jednym z urzędów na terenie miasta, posiadanie środków odurzających oraz naruszenie miru domowego oraz groźby wobec osoby najbliższej. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na jeden ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol prewencji. Funkcjonariusze po kilkunastu minutach zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn, który został przewieziony do zgorzeleckiej komendy.  Zatrzymany to 29-latek bez stałego miejsca pobytu, który zanany jest zgorzeleckim policjantom z wcześniejszych przestępstw. Policjanci ustalili, że mężczyzna kilkanaście minut po godzinie 9 wszedł do jednego ze sklepów na terenie Zgorzelca, zabarykadował drzwi i grożąc kobietom znajdującym się w środku pozbawieniem życia dokonał kradzieży pieniędzy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut za rozbój oraz groźby karalne kierowane w stosunku do kobiet znajdujących się w sklepie. Dodatkowo odpowie za zniszczenia mienia w postaci wybicia szyb w jednym z urzędów na terenie miasta, posiadanie środków odurzających oraz naruszenie miru domowego oraz groźby wobec osoby najbliższej.

Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podkom. Agnieszka Goguł

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe